| Riuca a întrebat:

Hei, am o relatie cu un baiat de 2 ani de zile. Nu stam impreuna, fiecare e la parintii lui. Faza e ca de fiecare data cand am incercat sa spun ca vreau sa dorm la el, nu vrea, cauta tot felul de scuze. Gresesc cu ceva sau ce se intampla? Cum un baiat sa nu isi doreasca sa doarma cu prietena lui? Suntem impreuna de 2 ani de zile, avem 20 de ani am avut si relatii sexuale. Nu stiu...help, TPU.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e interesat de tine pe plan sexual, fie e rusinos sau are altele pentru meseria hidraulica

| Freya1 a răspuns:

Propuneri sa doarmă la tine sau sa va luati un regim hoteliere.
Nu poti sa insisti continuu sa mergi sa dormi in casa omului fie el si iubitul tău. Daca locuia singur nu cu ai lui, în casa lor poate mai puteai sa ii propui, da asa nu te autoinviti "hai sa stam la ai tai" ca poti sa ajungi într-o situație penibila.El rușinat poate te va duce, da cand ajungi acolo si spun ai lui "ce ai adus-o pe asta aici" nu cred ca iti pica bine.
Poate sa aiba divergențe cu ai lui, sa aiba ceva părinți mai aiurea sau pur si simplu ei sa nu fie de acord ca el sa aduca pe cineva in casa lor.Sau,sa aiba o situație financiară mai dificilă si sa ii fie rusine ceia ce e cam aiurea daca nu ti-a spus pentru ca iubirea nu ar trebui să stea in atata lucru.

| Sofer a răspuns:

Invită-l tu sa doarmă la tine.

| cristimihailov a răspuns:

S-ar putea sa ii fie rusine cu ce are acasa.

| anamaria82726 a răspuns:

Pai sunteti de mult timp impreuna. Cred ca poti discuta deschis cu el despre asta. Nu mai sunteti copii, poti sa ii spui ca tu ai vrea sa duceti relatia la urmatorul nivel.
Dar oricum, poate ca nu o face cu rautate. E posibil sa nu se fi maturizat inca. Poate este prea timid sau poate are anumite complexe legate de corpul lui pe care nu poate sa ti le impartaseasca. Daca este vorba de asta poti sa ii spui sa iti zica direct. Nu cred ca are sens sa stai intr-o relatie in care nu iti intelegi deloc partenerul. Mai ales ca la varsta voastra sunt importante si relatiile intime. Si mai ales barbatii vor asta, de asta mi se pare ciudat ca el nu vrea. Pe bune, incearca sa vorbesti deschis despre asta. Poate se va deschide si el.

| lorix a răspuns:

Doi ani risipiti langa cineva pentru care nu insemni cine stie ce.

| Hannah06 a răspuns:

Poate ii e rusine de ai lui. La tine a dormit?

| Capsunadulce a răspuns:

Nu trebuie sa te întristezi, probabil are niște părinți mai severi, e bine să îl urmărești o perioada și să-i observi comportamentul, succes ))