| rosewater a întrebat:

Hei. Cum mai poti fi fericit după ce ai înșelat? Poate dura fericirea asta? Stiam ca fericirea clădită pe nefericire se prăbușește repede. Dar dau ca exemplu cazul lui Justin Bieber și al Selenei Gomez. El a inselat-o și chiar s-a căsătorit cu fata cu care a înșelat o. Cat poate dura? Cat de fericiti pot fi? Sunt chiar curioasă.

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca doua persoane nu sunt compatibile... si cauta altceva... nu are legatura cu fericirea sau nefericirea. Adica clar era nefericit si cauta altceva, deci o sa fie fericit. Daca nici asa nu o sa fie, o sa caute altceva probabil.
Nu, sunt sunt pro acestui lucru, nu este frumos sa faci asta, insa este vina lor (a tuturor) pentru ca nu stiu ce vor. Inainte de o casatorie sa zicem, nu vorbim despre relatie pentru ca din pacate si-a pierdut din inteles, ar trebui sa comunice extrem de mult pentru a se cunoaste reciproc cei doi parteneri.

| Wr3nch a răspuns:

Pot sa fie fericiti toata viatalaughing Asta cu fericire cladita pe nefericire e vrajeala. Daca o iubea pe Selena ramanea cu ea, dar nu a vrut. AKA Nu ar fi rezistat nici daca se casatoreau si probabil era mai dureros pentru ea.

| sofisis a răspuns:

Din pacate pentru cei care vor sa creada ca ei sunt miezu...nu e chiar asa. Poti fi foarte bine mersi si inseland si dupa ce divorteaza sau se despart si etc.

| Bizon95 a răspuns:

Nimic nu e alb/negru in lumea asta
in general inselat inseamna ca o pui cu mai multi/multe

insa daca dai peste iubirea vietii si te repezi, in timp in care inca se numeste "inselat" pentru ca nu te-ai despartit inca de persoana cu care esti, atunci s-ar putea sa fii fericit
cat despre persoana ramasa in urma, ce pot sa spun... c'est la vie, chiar poate e mai bine ca o lovitura ca asta nu a venit dupa cativa ani buni de casnicie cand esti implicat(a) mult mai adanc

| CleanHeart a răspuns:

Pe oamenii astia ii doare undeva laughing traiesc bine mersi fericiti laughing
pe selena o si intereseaza la ce viata de vedeta are

| DarthNiger a răspuns:

Poate ca el nu se intelegea asa de bine cu Selena Gomez, am auzit intr-un interviu acum ceva timp ca Selena Gomez l-a considerat pe Justin mai mult ca un frate mai mic, nu stiu daca asta a fost dupa sau inainte de a se despartii, deci probabil relatia lor nu a fost una atat de intima si nu a evoluat asa cum se asteptau, poate ea chiar stia ca el o inseala, nu poti stii sigur fiindca e viata lor personala, de asemenea ce te face sa crezi ca Justin nu inseala si in ziua de azi? multe fete sunt lesinate dupa el deci nu m-as mira sa aiba si relatii extraconjugale chiar daca e casatorit, poate chiar amandoi au si relatia lor este doar una de imagine, astfel de relatii sunt des intalnite intre celebritati, la Hollywood mai ales, acum revenind la intrebarea ta, el singur a recunoscut ca a inselat-o deci e clar ca pe el nu il afecteaza si e fericit si nu are astlfel de scrupule, depinde de persoana respectiva, nu toate persoanele isi pot insela partenerul/partenera de viata fara nicio problema.

| Laura48 a răspuns:

Justin Bieber si Selena Gomez sunt doar imagini, voci si produse care se vand bine. In cazul lor, un copil inseamna publicitate, un divort inseamna publicitate, o relatie noua inseamna publicitate. Care se vinde. Si se cumpara. Bani si atat.
De multe ori, cam la fel sunt si relatiile pe care le construiesc, doar de imagine.
El a incheiat o relatie si a inceput alta. Nu a construit ceva pe nefericirea ei. Ca doar nu s-a casatorit cu noua iubita sa ii faca in ciuda fostei :-))
De multe ori, din pacate, un el sau o ea alege sa fie 'victima' care sufera. Cand, in fapt, o relatie se incepe, se construieste si se incheie de comun acord. Nu exista nimic sa merite sa tii langa tine o persoana care oricum nu e fericita ca e in acea relatie.