| mimiter a întrebat:

Hei. De cateva zile a venit colegul nou si nici un baiat nu interactioneaza cu el. Daca da atunci rar si ramane singur in pauze. Oare ce ar trebui sa fac? Am 13 ani si mi-e rusine sa vorbesc cu el. Dar nu imi place cand in vad singur.

Răspuns Câştigător
| HelpingHands a răspuns:

Vorbește cu el. Încearcă sa te împrietenești cu el. Pune-te in locul lui: îți dai seama ca ar vrea sa fie băgat in seama!

| mimiter explică (pentru HelpingHands):

Asa-i, dar nu stiu cum sa incep.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am 13 ani si mi-e rusine sa vorbesc cu el"

la fel e și cu ceilalți. Incet-incet se dă el pe brazdă. Și voi

| mimiter explică (pentru sierra1):

Colegi mei nu sunt asa. In ceilalti ani cand venea un coleg nou, a doua zi era ca si ceilalti, adica nu mai era timid pentru ca baietii au sarit pe el si au vorbit cu el. Colegu nou de anul asta e din moldova si la colegi nu le prea place accentul lui

Răspuns utilizator avertizat
| andreipaskk1 a răspuns:

Ar trebui sa il intrebi daca vrea sa vorbesti cu el si daca vrea vorbiti daca nu nu vorbesti cu el