| Ingerfararipi333 a întrebat:

Hei! Ieri i-am cunoscut pe parintii iubitului meu. Sunt niste oameni extraordinari, cu bun simt si foarte de treaba. De revelion, iubitul meu zice sa ma aduca la el acasa dar el dupa sa plece pana la ora 12 la o petrecere care se tine la un restaurant impreuna cu prietenii lui, iar eu sa raman cu mama lui acasa. N-as avea o problema cu mama lui, pentru ca, chiar imi place de ea... dar de ce sa ma lase asa singura? sau de ce sa nu ma ia cu el acolo? Voi ce faceati daca erati in locul meu? Sau ce ati fi spus? Eu am 18 el 21. Vreau sfaturi. Mersi!

Răspuns Câştigător
| anais13 a răspuns:

Eu am 18, el 22.
Iubitul meu nu merge la nicio petrecere fără mine, și nu ma refer acum la o ieșire din asta cu băieții la o bere, sau un bairam cu colegii de facultate. Revelionul e ceva ce trebuie petrecut in cuplu, frumos, cu cei dragi.
Nu se face așa ceva. Nu te poate lasa singura in noaptea de revelion ca vrea el sa facă nu stiu ce, pentru ca in noaptea aia nu exista nimic atât de important incat sa te lase.
Iei atitudine și ii spui, ori stam acasă la tine cu familia toți, ori merg și eu la petrecere cu tine, ori fiecare face revelionul la el acasă.
Nu e normal sa te lase in toiul nopții ca sa facă el altceva cu altcineva. Și nu e frumos sa nu te prezinte prietenilor.
Iubitul meu chiar insista sa-i cunosc prietenii, dar mai dau eu cu fundul înapoi, ca nu-s așa Bagareata.
Așa ca, fata mea, Poți sa faci orice, DAR nu sa stai fără el, in casa lui, jumatate de noapte. Te pup

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala e anormal, face prostii daca nu esti cu el. O despartire cu preaviz nu strica sal anunti de acum

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il intrebam direct de ce nu sta cu mine de revelion.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E drăguț din partea lui. Nu te lasă singură pe stradă, te lasă cu mămica lui.
Eu zic să îl lași și tu pe el să stea tot cu mămica lui. Sau să îl duci la mămica ta, să stea cu ea, iar tu să faci revelionul cu niște prietene.

| Bizon95 a răspuns:

Felicitari, daca are incredere in tine si in mama lui ca sa va lase singuri impreuna CAT EL SE IMBATA CRITA CU "BAIETII" atunci o sa ai casa de piatra tongue

totusi, TOTUSI, ***TOTUSI*** ideea e de rahat, DACA SUNTETI CUPLU, atunci de tembelion, VA SARUTATI IN DRACI CAND BATE CLOPOTU' ORA DOISPE NOAPTEA

sau el e "de moda veche" si femeili' trebuie' sa stea in spate?!?
E SI MUSULMAN CUMVA?!? angry

| Dalmore a răspuns:

Probabil încă nu le-a spus prietenilor de tine sau rezervarea era făcută de dinainte să fiți împreună laughing. Ești cam mică, poate îi e rușine cu tine, are vreo gagică pe acolo sau e doar o chestie între bărbați și n-ai avea ce face acolo. Nu avem cum să ghicim, cu el trebuie să lămurești problema asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Ea are 18, el 21. Tare mică mai e pe lângă el...

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

În ochii mei* laughing.

| Emazio a răspuns (pentru Dalmore):

Intre ei nu e asa mare diferența de vârstă, nu cred ca este asta. Cel mai probabil ei nu stiu de existența ei, sau daca știu, stiu sub alta forma "tipei căreia i-o trag". De rezervare nu cred ca se pune problema, doar nu merge la o întâlnire la birou unde vin doar angajații, si chiar si atunci cred ca aia ar fi deschiși sa vina si partenerii angajaților.

| Dalmore a răspuns (pentru Emazio):

Da, eu nu reținusem câți ani are el, am văzut 18 și m-am gândit: aww, a baby love struck laughing

| Digikey a răspuns:

"Iubitul" tau are probleme serioase la cap.
Ori faceti revelionul impreuna ori deloc.Nu este de viitor.
O sa-ti faca figuri de-astea de marlan toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-aș urmări în locul tău.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dupa modelul serei sa-i monteze un buton tip GPS in ceaca si sa-l urmeareasca pe google maps, poate se duce la una

| GouDidodino a răspuns:

Poate are o alta parteneră la petrecerea respectiva, e dubios, oricum nu se face asa ceva, mai bine stai acasa la tine, cu ai tăi

| NY2002 a răspuns:

Pai e si normal ca sunt numai baieti, daca erau si fete era o chestie

| IAR a răspuns:

Este simplu, nu are drag de tine, nu are sentimente pentru tine,
sunt atatia baieti buni si educati pe lumea asta, voi trageti de badarani sa stea cu voi, chiar asa au ajuns fetelea astea tinere din ziua de azi?