| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Imi place foarte, foarte, foarte mult de un baiat dar cred ca are iubita, nu sunt sigura.Ce sa fac? Sa trec peste sau sa ma bag in seamna cu el? Imi place foarte mult de el si nu imi e usor deloc sa nu ma gandesc la el.Ce sa fac sa ma simt mai bine?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti incerca sa vorbesti cu el si vezi dupa

| Andreeush a răspuns:

Află dacă are iubită.
Dacă e cu cineva ar trebui să îl lași în pace.

| Raven a răspuns:

Mai întâi află sigur dacă are sau nu iubită. Dacă are, nu te băga. Chiar dacă vei reuși să-l atragi, în timp vei căpăta o reputație proastă de tipă care fură iubiții altora și fetele se vor feri să mai fie prietene cu tine. Așteaptă să rămână singur, la vârsta asta, iubirile voastre nu țin prea mult.
Dacă e singur, atunci te poți ''băga în seamă'' cu el, află, dacă poți, ce pasiuni are (cărți, jocuri, filme, sporturi) și încearcă să-l atragi în discuții legate de aceste lucruri. Băieții sunt interesați de fetele care le împărtășesc pasiunile.

| Mircea08 a răspuns:

Fa ceva din care sa reiese ca il iubesti. Nu trebuie sa te intereseze acum faptul ca mai are pe cineva, atunci trebuie sa te intereseze dupa ce el spune ca vrea sa se casatoreasca cu tine, in rest este liber sa discute cu cate fete vrea
Poate ca si el te iubeste dar nu are curaj sa abordeze o fata "frumusyka", crezand ca nu are nici o sansa.

| Roxin a răspuns:

Buna!

Nu crezi ca cea mai buna metoda e comunicarea? Intreaba-l daca are iubita, asa te lamuresti si stii ce ai de facut pe mai departe.

| iRumbaB0 a răspuns:

Spune-i întrebări legate de ce îți dorești tu.