| Ciocoloco22 a întrebat:

Hei lume! De cv zile simt cum viata mea se duce de rapa din ce in ce mai rau sa incepem cu inceputul.De luni am observat ca prietenul meu se poarta ciudat cica are niste probleme cu care ii este rusine si nu vrea sa stiu dar aceste problemele l-au distrus complet vreau sa spun nu il mai recunosteam oh go on Ca sa imi spuna dupa 2 zile ca el vrea o pauza ca nu vrea ca eu sa mai sufar din cauza problemelor lui si ca nu se mai poate o relatia la momentul actual fapt care nu l-am putut accepta asa usor dar intr-un sfarsit i-am respectat decizia. Apoi in seara respectiva mi-a dat sms spunandu-mi ca o sa fie mai bine pentru mine macar o vreme pana se linisteste el ca imediat ce va rezolva problema ma va cauta si o sa fie ca inainte si ca ma iubeste ft mult si face toate astea pentru mine. Nu l-am bagat in seama. Dimineata febra mare si imi era incredibil de rau am aflat ca am varicela. A aflat si el si am vb p mess si imi explica cum e boala asta ca o sa fie bine ca o sa treaca repede etc. Aseara imi da sms cu noapte buna ca sa am grija de mine ca ma fac eu bine etc. si ne-am luat la vorba si intr-un final mi. a sp problema respectiva. A aflat ca are un copil cu o tipa cu care a avut o aventura de o noapte acum vreo 2 luni si debea acum a aflat si nu stie ce sa mai faca.va dati seama ca a fost o lovitura si pentru minr dar l.am sustinut chiar daca numai avem nici. o treaba. Normal el nu vrea copilul are doar 16 ani. Problema e urmatoarea nu stiu ce sa mai fac sa ma mai apropii de el sau sa privesc mai departe tin ft mult la el dar e o situatie complicata. Ii pare ft rau de ce a facut erau beti aman2 nu si.au dar seama si tipa cu copilul mi. a sp ca nu vrea sa se bage intre noi ca stie ca nu o mai iubeste si nu creste un copil singura mai ales la 15 ani si vrea sa avorteze dar nu stiu ce sa mai fac sunt distrusa complet. Va rog niste sfaturi daca puteti.Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi!

32 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Da,e o situatie delicata si ingrata! Dar daca aventura lui a foast cand tu nu erai asta nu trebuie sa te afecteze ci doar sa te puna in garda, pe viitor sa nu cazi in aceeasi abatere! Vor rezolva intr-un fel problema, Iar tu trebuie sa-i dovedesti ca il sustii, ca ii esti alaturi, atunci cand iti este greu ii poti arata celui pe care-l iubesti ca se poate baza pe tine! Multa bafta, si aveti grija de voi da?

| negru30 a răspuns:

Daca un baiat ar lua de nevasta orice femeie care ii face un copil ar avea harem -

| AIRIUS a răspuns:

Nu sustin avorturile, dar de fiecare data cand citesc msg de la copii de 13/14 ani care vor devenii parintii, mii se pare srigator la cer...totusi pentru numele lui Dumnezeu...sunteti niste copii, el va deveni tata la 16 aniiii si cealalta mama la 15 aniii?
Doamne, nu pot sa cred ce se intampla in randul copiilor!
Parerea mea e sa l lasi in pace pe acest baiat ca daca el a pornit o asa de copil, nu stiu care va fi viata lui la 20 de ani!
Si mai ok pentru tine ar fi sa ti vezi de scoala si fii sigura ca la varsta voastra de 14/15 ani,nu stiti voi ce inseamna dragoastea!

La varsta asta,azi,,iubesti,, o pers si maine dupa ce te desparti,imediat iubesti pe altcineva,asa ca la varsta voastra tot ce zboara se mananca, numai ca uite cazul fetei de care vb tu, ce urmarii are!

| AlinaaAli a răspuns:

Am avut rabdare sa citesc dar nu stiu ce raspuns s iti dau! nu sunt deloc de acord cu avorturile,asta e clar! dar nu cred ca sunt pregtiti sa fie parintii nici fostul tau prieten si nici fata respectiva! deci, eu cred a acel copil nu are nici o vina ca doi copii prosti si'au traso beti si ar trebui sa se nasca!
acum daca fata avorteaza e strict problema ei,tu nu eesti de vna cu nimc!
si dupa,daca poti sa il ierti pe prietenul tau, il ierti si gata, insa nu stiu cum se va simti el stiiind ca a fost avortat copilul luiwinking

| Matt24 a răspuns:

Daca vrea avort sa se grabeasca! cu cat trece mai mult timp, cu atat e posibil sa nu i se mai poata face avort, sau sa se puna tipa in pericol...si trebuie sa vorbiti cu parintii, sa va ajute imediat cu banii, cu un copil nu e de glumit.

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pai eu zic sa nu renunti la el sprijina`l pentru ca si tu cand o sa ai o problema el va fi langa tine spune-i tipei sa faca avort si-ar distruge viata ei in primul rand de la varsta respectiva cu un copil si il al doilea rand te`ar distruge pe tine ...stiind ca la`i pierdut pe el o sa treaca si asta daca sunteti impreuna si daca va sprijiniti unu pe altu sper sa te ajute sfatul meu si ai grija de tine si de iubitul tau pentru ca nu sunt multi baieti care sa te iubeasca cu adevarat succes... funda?big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deeaaaaaaaaaaaa):

Fata are probleme si tu te gandesti la funda? Pfff... No comment!

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Qwe daca nu citesti esti ce pnm sa iti fac. funda e la sfarsit duda eu i-am dat un sfat oh go on tu ce ai facut? ai comentat ce am sp eu oh go on esti jalnic

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deeaaaaaaaaaaaa):

Nu sunt Mircea Radu ca sa dau sfaturi de genu'! Plus ca... nu vreau sa indrum un om aiurea, situatia ei ma depaseste (de asta n-am comentat). Decat sa dau sfaturi doar de dragul de a lua funda, mai bine tac.App... tu ajuti lumea contra-cost? laughing

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu nu ajut lumea contra-cost si vezi cum mm vbwinking si stii am comentat pentru ca aia a fost parerea mea de aia e TPU ca sa iti dai cu parereawinking dar daca pe tine te depasa iti dadeai si uh cu parerea dar tu ai stat sa vezi ce comentez eu oh go on

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deeaaaaaaaaaaaa):

Pfff... Am vb foarte frumos! Vad ca tu esti tare in gura laughing

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma plictisesti sti? ma cam doare capu cand iti vad fata la Notificariwinking

| ionutzu94 a răspuns:

Daca il iubesti nu renunta la el asa de usor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iubesti si vrei sa ramai cu el trebuie sa fii foarte puternica, stii? Dar parerea mea e ca ar fi mai bine sa-l uiti.Nu meriti sa suferi tu din cauza greselilor lui.Ei la ce s-au gandit cand au facut-o? De aia exista prezervativele si alte chestii.Acuma tipa aia vrea sa omoare un suflet nevinovat?! In fine, nu vreau s-o dau in alte chestii.Ideea e ca trebuie sa fii puternica orice ar fi,pentru ca daca pastreaza fata copilul o sa-i fie si lui greu, iar daca fata face avort, poate o sa sufere ca totusi era copilul lui si tu o sa trebuiasca sa fii langa el.Deci oricum ai lua-o, iese cam rau! Gandeste-te bine ce faci!

| ShiftyIsXtreme a răspuns:

Pfff...asta nu ar trebui sa fie o problema pentru tine...

| BlackRose4ever a răspuns:

Un psiholog plus sfatul unui apropiat, gandeste-te la ce simți.

| Ciocoloco22 explică:

I-am spus si eu ca este copilul lui si o sa se simta vinovat toata viata dar nu are alta iesire nu poate sa creasca copilul la 16 ani mai ales ca nu o mai iubeste pe acea fata ...i.ar distruge viata copilului in primul rand si pe a lui p a lor oh go on

| Ciocoloco22 explică:

Nu nu era cu mine atunci cand s.a intamplat incidentul oh go on dar au fost mai multe chestii. De ex joia trecuta am visat ca eram eu si el si cu un bebelus care nu era al nostru dar aveam grija de el oh go on asta cu cateva zile inainte sa afle el ca este tata. Pur si simplu avem o legatura ft stransa nu se poate intampla cv rau cu el si sa nu stiu eu oh go on...

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Ciocoloco22):

Eu una iti spun sa nu renunti la el. pentru ca nu stiu va leaga atatea amintirile locurile ...tot o spun din experientza pe care o amhappy daca vrei sa mai vorbim da-mi un mesajhappy succes

| Ciocoloco22 explică:

Terminati va rog frumos nu e cazul oh go on va certati p un subiect stupid :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciocoloco22):

Am tacut!

| Ciocoloco22 explică (pentru anonim_4396):

Ce ascultator esti AllexAk :devil)laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciocoloco22):

Pfff big grin Sunt baiat cuminte! laughing

| Ciocoloco22 explică (pentru anonim_4396):

De cand? de azi rolling on the floor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciocoloco22):

Nu, de ieribig grin

| Ciocoloco22 explică (pentru anonim_4396):

Aa ii bun mai asa:*:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciocoloco22):

Ciocoloco22, cand te scot la un suc? big grin laughing

| Ciocoloco22 explică (pentru anonim_4396):

laughinglaughing)Hmmm thinking pentru ce sa ma scoti la suc happy?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciocoloco22):

Am zis si eu... (asa ca fapt divers) big grin laughing

| Ciocoloco22 explică (pentru anonim_4396):

Iauzi e bun asa AllexAk happy

| Coloryssy a răspuns:

Pfff e compicata situatia ar trebui sa astepti sa vz ce decizie va ua fata respectiva daca va avorta sau nu si depinde de decizia ei iti vei rezolva si tu probemele cu iubitu tau

daca fata va pastra copilul gandeste-te ca iubitul tau va avea mt obigati si responsabilitati fata de ea si de copilul ce va veni

daca nul va pastra tu cu iubitu tau va puteti continua relatia dar vor ramane cicatrici mari

in primul rand ca sunt prea mici amandoi

2 copilul are nevoi de mama si tata

3 ce vor zice parinti

am o intrebare pentru tine ...in urma cu doua luni cand el a avut aventura de o noapte era cu tine?

| Adina07 a răspuns:

Ar trebui sa vb cu el serios fiindca este vorba de vietile voastre dar si a unui copil