| Georgianakaty22 a întrebat:

Hei prieteni! Acum o săptămână un amic m-a condus spre stația de autobuz și până sa plece mi-a spus sa îl iau în brațe. Faza ciudata a fost ca ne-am ținut foarte mult în brațe și parcă nu ne venea la niciunul sa ne dăm drumul.In timp ce ne țineam în brațe ne-am uitat unul în ochii celuilalt iar după acest lucru el a zis ca trebuie sa plece urgent. Dupa ce am ajuns și eu acasă l-am întrebat ce face iar după ce am vb mai multe lucruri, el mi-a spus ca îi venea sa mă sărute când ne-am ținut în brațe.Deci aici vine și marea întrebare. Credeți ca mă place sau ceva... ținând cont ca noi pana acum eram ceva gen "Frățiorul meu/surioara mea?

Răspuns Câştigător
| anonymus4106 a răspuns:

100% fie i-ai dat friendzone până acum, fie el a fost prea timid, și încercând să se apropie de tine, ai crezut că el vrea să fiți doar prieteni. Acum, după ce ți-a zis chestia aia cu sărutul, eu cred că are niște așteptări să-i răspunzi. Dacă nu-l placi, măcar spune-i în față.

| Georgianakaty22 explică (pentru anonymus4106):

Pai chestia e ca îl plac și eu...dar nu pot sa îi spun asta pentru ca după Cum ziceam noi suntem gen "Hey frățior /Hey surioara " și nu știu ce sa fac

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Povesti siropoase...
Este si normal sa iti placa sa vorbesti despre asta. Totusi, aceste lucruri mici "nevinoavate" vor face mult rau in viata amadorura daca nu sunt stapanite si conduse cu intelepciune, cu maturitate.
Iti recomand cartea "Iubeste inteligent" pe care sa o cititi impreuna.
O gasesti aici: https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| Hammurabi a răspuns:

Voi ăștia din noua generație, aveți nevoie de 70 de confirmări și 10 referate scrise, ca să vă prindeți că cineva vă place. laughing

| qwertpro a răspuns:

E foarte clar ca baiatul are o orientare de transexual.Nu e nimic anormal, dar asta este el.Din cate se vede el te vede mai mult de cat pe un prieten, si are anumite sentimente fata de tine.Trebuie sa intelegi ca traim intr-o lume in care homosexualii nu au viata, astfel de persoane sunt mereu luate in ras si tachinate, asa e societate de acum, nu accepta alti oameni diferiti.Cel mai bine e sa te tii departe de el.

| Georgianakaty22 explică (pentru qwertpro):

Mooor...sunt fata nu băiat laughing)

| Ana1687 a răspuns:

Cel mai probabil da, posibil ca tu sa il fi bagat pe el in groaznica zona a prieteniei happy
Cel mai bine e sa il intrebi direct pe el, sunt sanse sa te minta sau sa nu aiba curaj sa ti-o spuna dar poate iti va spune adevarul.
Daca nu ai curaj fi mai atenta la cum se comporta cu tine in comparatie cu alte fete. happy