| denisTiky a întrebat:

Hei salut TPU! De cateva zile o persoana draga mie a plecat in orasul natal. Problema este ca de atunci eu ma macin din ce in ce mai tare deoarece ea a stat la mine doar o zi. Insa vreau sa va spun ca in prima zi in care a venit, noi ne-am imprietenit foarte bine. Ea ma intlegea la toate chestiile pe care le discutam si m-am simtit foarte bine in prezenta ei. Insa problemle au aparut dupa plecarea ei. Adica eu tot ma gandeam la ea si îi duceam dorul foarte mult. De cand a plecat ea au trecut cateva zile si eu plang in fiecare seara de dorul ei, simt ca nu mai pot sa traiesc fara ea. Am citit pe site-uri ca dorul este un sentiment mai frumos decât dragostea, insa eu nu o iubesc ineaparat. (o iub doar ca prietena si as da totul pentru ea). Pt a imi alina dorul poate imi veti rasp. sa merg la ea in vizita, insa problema este ca ea sta departe de mine si inca o problema ar fi varsta. Eu am 12 ani iar ea are 19. Dar si asa nimic nu ma poate impiedica sa ma gandesc la ea. Acum intrebarea este: Cum sa ii spun ceea ce simt eu fata de ea, cum sa incep conversatia (ii voi scrie prin mesaje acest lucru) poate daca voi mai tine cate o conversatie cu ea mi-asi mai alina dorul...VA ROG AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
| Achi83hc a răspuns:

Doamne ce drăguț!
Sebi, eu zic sa o suni și să îi spui ce simți. Unde mai este magia daca nu ii auzi vocea?
Fa-ti curaj și sun-o! Eu cred că se va bucura să te audă și daca nu se va bucura înseamna că nu merită un prieten ca tine. Fa-ti curaj și fi natural

| denisTiky explică (pentru Achi83hc):

Si cum sa incep? Nu pot sa îi zic gen: Hey salut! Sti, de cand ai plecat iti duc dorul. Nu am cum.

| Achi83hc a răspuns (pentru denisTiky):

Draga Sebi, nu iti pregatii un discurs cu ce sa ii spui cand vorbesti cu ea. Mie mi se pare ca ai inceput foarte bine. Sentimentele nu vin din minte ci vin din suflet. Iti voi zice niste lucruri pe care nu vreau sa nu le uiti niciodata.
Sa iti exprimi sentimentele fata de oamenii pe care ii indragesti este unul dintre cele mai minunate lucruri de care este capabila specia umana. Al doile lucru este ca daca ii vei spune ce simti, tu nu ai nimic de pierdut, ba din contra, ai de castigat, deoarece ai fost sincer in primul rand cu tine insuti chiar daca ea te va respinge. Si daca esti complexat in privnta varstei, vreau sa iti intre in cap ca varsta nu reprezinta decat un numar ce ofera o informatie prvind vechimea ta pe acest pamant. Nimic mai mult.

| MaryahMaraia a răspuns (pentru Achi83hc):

Gay

| Achi83hc a răspuns (pentru MaryahMaraia):

Nu iti pot da report pentru ca sunt user junior laughing))
Ne vedem maine. Sper sa pici colocviul

| denisTiky explică (pentru MaryahMaraia):

Ce gay ma?

| MaryahMaraia a răspuns (pentru denisTiky):

Stai linistit Sebi, radeam de Achi. Ne cunoastem in realitate. Dar lasand misto-ul la o parte, sa stii ca si eu de acord cu el.

| denisTiky explică (pentru MaryahMaraia):

Ok

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O dumnezeule mare, dar tu esti un copilas pe langa o femeie!
Iti imagineiz ca te-ai indragostit de cine nu trebuie, nu?
Daca nu-ti imaginezi, iti spun eu ca asta este.
Te sfatuiesc sa nu-i spui nimic fetei, pentru ca ori va face glume pe seama ta, ori va fi dura si te va repezii.
Incearca sa intelegi ca tu esti copil mic si ea este femeie in toata firea, iar relatie intre voi doi nu va exista niciodata.
Eu spun sa-ti alini dorul cu cartea, atat cat mai ai scoala si apoi sa-l alini pe strada, cu baietii, batand mingea!

| denisTiky explică (pentru Violleta2022):

Tu nu intelegi ca nu o iubesc... Imi placea doar ca puteam discuta cu ea toate problemele mele...si de cand a plecat nu mai pot.

| denisTiky explică (pentru Violleta2022):

Tu nu intelegi ca nu o iubesc. Imi placea doar ca puteam discuta cu ea toate problemele mele. Nsa
de cand a plecat nu mai am cu cine. Mama este foarte ocupata cu munca, tata este la munca in strainatate si acum nu mai am cu cine sa discut pe larg. Iar cu scoala merg foarte bine, nu iti fa griji pentru asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru denisTiky):

Ce ar putea discuta o femeie cu un copilas, care mai este si baitel?
Chair nu pricepi ca fata aia are alte treburi mai importante, decat sa discute cu un copilas?
Are viata ei, are probabil un iubit, deci, las-o balta, nu o mai enerva!
Si asa, numai dumnezue stie cum a stat la voi ziua aia, daca ai stat pe capul ei, probabil din politete te-a suportat, ca altfel ar fi fugit in lume.
Mai copile, chiar nu glumesc cand spun ca fata aia are o varsta mult prea mare si alte prioritati in viata decat sa stea de vorba cu un copilas de 12 ani.
Ocupa-ti timpul cu altele: joaca-te cu masintele, cu jocurile de pe computer, discuta cu prietenii, ori eventual iesi afara la batut mingea!
Este jenant ca un copilas de 12 ani sa se tina dupa fusta unei fete de 19 ani!

| denisTiky explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt acel gen plictisitor, sau care sa fie foarte copilaros. Crede-ma ca m-am intalnit cu multi prieteni de ai lui tata si toti au zis ca la varsta mea gandesc ca unul de 18-19 ani. Eu nu plictisesc, nu stau dupa fusta nimanui si nimic in viata nu e roz. Sunt si eu om pana la urma urmei, si eu am sentimente.

| denisTiky explică (pentru Violleta2022):

Intelege! Nu o iubesc, nu o plac nu simt nimic alt ceva in afara de prietenie. Eu nu sunt acel gen de copilas care sa iti stea pe cap si sa nu te lase sa respiri. Chiar daca sunt inca mic, gandesc ca un "om mare".

| Violleta2022 a răspuns (pentru denisTiky):

Bineinteles ca nu poate fii vorba de iubire aici, doar ca esti genul de copil care esti disperat sa-i stai omului pe cap, cand el are alte chestii mai importante de facut.
Puiule, inca gandesti ca un copil mic, departe de gandii macar ca un adolescent.

Dar am incheiat discutia, ca am obosit sa ma pun cu un copil incapatanat, care nu poate intelege ce vor oamenii mari sa-i spuna.
Am doar un sfat sa-ti dau, asa cum l-as da copiilor mei, desii tu ai putea sa-mi fii nepotel la cat esti de micut: cauta-ti prieteni de varsta ta si lasa femeia aia in pace!