| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, a anunțat acum la stiri ca avem o vacanta de o săptămână...și ai mei tot vor sa imi ia telefonul de la ora 23. Efectiv nu mai pot, acum vreo 2 luni m-a prins mama cu celalalt tlf si nici pe ala nu mai pot sta și da, dorm cu mama...Ce pot face? Va rog vreau o rezolvare dau funda!

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu poti face nimic, deci nu exista rezolvare, nu trebuia sa te prinda cu celalalt telefon, n-ai fost destul de destept sa nu te prinda.
Si de ce dormi cu mama?! Nu ai camera ta?

Singura rezolvare ar fi sa ai alt tel de care ei sa nu stie si sa stai pe ala dar in camera ta singur, sa nu te vada, altfel nu merge.

| Wr3nch a răspuns:

Aoleo, cati ani ai de dormi cu mama in camera

| Den1sa a răspuns:

Pe bune tie ti se pare atit de grav ca iti iau telefonul la 11 seara?, eu aveam 15 ani si dupa 8 seara gata sa zis cu statul pe telefon

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut! happy Off! sad Îmi pare rău că părinții te determină să întreprinzi acțiuni ce te lezează și care nu îți aduc fericirea. De ce nu îți permit să stai cu telefonul? happy Ești pedepsit? sad Sau ai făcut ceva rău? Dacă îmi povestești, te-aș putea ajuta și mai mult. În orice caz, fii sincer și cere-ți iertare, dacă ai avut un comportament greșit!winking Mult succes în gestionarea acestor probleme! Funda? big grin

| luizaionescu45 a răspuns (pentru PsihologDanielBotezan):

Pt ca vor sa ma culc devreme, ei zic ca asa e bine dar sincer nu mai suport

| PsihologDanielBotezan a răspuns (pentru luizaionescu45):

Aha. Off sad O situație foarte neplăcută și dificilă. Pe la ce oră dormi? big grin

| BoboBobo6717 a răspuns:

Și ți se pare că te pun la somn deodată cu găinile? La ce oră vrei să dormi, la 5 AM? E foarte ok ce fac părinții tăi,
Felicitări lor! Dacà chiar nu ai somn, fă ceva constructiv, citește o carte, învață etc. În ziua de azi muriți pentru telefon, horror