| Dorinamincu a întrebat:

Abia am reusit sa ma apropii mai mult de cativa copii din clasa si imi place prezenta lor. Nu stiu daca sunt in totalitate acceptata, insa nu par a fi eranjati de mine. Nu stiu cum sa ma apropii mai mult. Sa le pun intrebari personale sau sa mai las timpul sa treaca? Mi-e ca daca fac ceva gresit cu siguranta imi dai craca de sub picioare si probabil voi fi evitata pe viitor.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Imediat.

| Space1 a răspuns:

Încearcă să te intelegi cu toți, nu spun să te bagi chiar în seamă cu toată lumea, dar să fii prietenoasa și de treabă! Ai grija și cu cine te imprietenesti! Timpul iti va arată cine iti sunt prietenii adevărați care te vor accepta așa cum esti și te vor susține cum pot! Așadar nu trebuie să te sperii ca unele persoane nu te vor accepta sau altceva pentru că oricum nu vei fi acceptată de toți! Orgoliul, gelozia și răutatea din unele persoane te vor face uneori să te indepartezi tu însuți de unele persoane!?