| Swetlly122 a întrebat:

Hei TPU, am o întrebare! Acum ceva timp i-am spus prietenului meu sa nu mai vorbească cu respectiva fata.Acum câteva zile,fata aceea i-a dat comentariu la o poza cu doi maimuțoi care se pupau,iar el i-a răspuns aproximativ la fel,deci e clar că încă vorbește cu ea, poate sunt și împreună. Daca nu simt gelozie și simt doar o imensă scârbă pentru el înseamnă că nu prea mai țin la el? Sunt confuză. Regret că mi-am pierdut timpul cu el, dar inca nu i-am spus nimic despre asta.

12 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Nu doar inseamna, este EVIDENT ca nu mai tii la el
iar cineva care inseala o sa insele toata viata
nu vreau sa iti spun ce sa faci, dar e putin evient, mai ales daca mai bagam si faptul ca iti e scarba de el, asa ca... nu mai pierde nici un pic de timp, NU merita!

| Uvox a răspuns:

Probabil ca nu aveti mai mult de 16ani.
Ce se întâmpla intre voi nu este dragostea. Spune-i cum vrei. Altfel.
Tu nu ar trebui sa-i ceri asa ceva daca ai avea încredere in el si relația voastră. El nu ar trebui sa faca asa ceva daca stie ca te-ar deranja.
Pe lângă hâța-hâța sunt multe altele mai importante intr-o relație. Respect, incredere, dorinta de a evolua impreuna, compasiune, sacrificiu si multe altele.
A voastră este deja altceva iar acel ceva e deja terminat.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca ar trebui să iti vezi de treaba fara sa te mai întrebi ce simti.

| mgtow a răspuns:

Ia atitudine acum

| Hammurabi a răspuns:

Sunt total de acord cu tot ce a scris Uvox.

| DanyDav a răspuns:

Dupa felul in care te-ai exprimat in privinta lui, nu-i vorba de dragoste si nici atractie fizica intre voi!
Intrebarea mea este de ce te-ai combinat cu el?

| Violleta2022 a răspuns:

Cere-i explicatii lui!

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Sunt total de acord cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal atunci când simti scarba pentru un om e clar ca nu ma tii la el, iar daca spui ca regreti si ca ti-ai pierdut timpul cu el este la fel de limpede ca sentimentele de iubire au disparut fara nici o urma.Eu cred ca ar fi putut sa termine mai intai relatia cu tine si abia dupa aia sa trimita chestia aia,sa-i ia dracu de maimutoi,ca din cauza lor se despart oamenii,foarte multe povesti de dragoste au fost distruse de internetul asta, care il dau astia nelimitat acum, parca o fac intentionat ca sa nu mai avem noi parte de iubire sincera si adevarata.
Care de multe ori tot pe net incepe, de fapt, de-aia nici nu stii cum s-o mai dai...Acum parca sunt si eu putin confuz.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să pui punct acestei situații.

| Uvox a răspuns (pentru Hammurabi):

Ms.

| qwertpro a răspuns:

Salut,ei bine din ce ai spus tu mai sus pot trage concluzia ca tu nu ai incredere in iubitul tau. Faptul ca consideri ca el vorbeste pe ascuns cu ea si este si impreuna reprezinta o neincredere in relatia voastra.E si evident ca unele fete vor vrea sa se apropie de el asa cum si unii baieti vor vrea sa se apropie de tine.Nu vei putea mereu sa-i interzici sa vorbeasca cu vreo fata pentru ca nu e normal asa ceva.Chiar de va intilniti asta nu inseamna ca nu puteti avea prieteni de acelasi sex. Daca intr-adevar te iubeste si tine la tine, atunci intre el si fata data nu va exista nimic mai mult de cat o relatie de prietenie, el trebuie sa fie cel care sa inteleaga ca daca te iubeste pe tine atunci nu trebuei sa flirtreze cu alte fete, si trebuie sa inteleaga asta fara ca tu sa-i interzici pentru ca el nu va intelege daca te iubeste cu adevarat pana nu va comunica cu alte fete.De obicei ajungem sa iubim pe cineva cand intelegem ca e mai special ca celelalte persoane. Faptul ca i-ai interzis sa mai scrie cu ea reprezinta o frica inconstienta ca nu cumva el sa te insele cu ea, iar asta inseamna neincredere in partenerul tau.Dar aceasta frica arata ca tu inca tii la el si inca il iubesti pentru ca de altfel nu era sa o ma ai. Poate totul se intampla doar in capul tau si ei in realitate nici macar nu vorbesc.Trebuie sa ai dovezi clare inainte de a avea dubii pentru ca dubiile fara dovezi iti vor aduce doar suferinta.Intr-o relatie increderea e primordiala si fara ea aceasta cu timpul dispare. Vorbeste cu el, spune-i ce simti si ce gandesti.Dar daca simti ca nu mai tii la el si ca nu el e omul potrivit pentru tine, atunci trebuei sa il lasi si sa gasesti o persoana potrivita, dar sa nu iei o decizie in graba, ci gandeste-te foarte bine.De aceea si nu mai tii la el presupun, pentru ca aceasta stare de neincredere te oboseste psihic si te fac sa nu poti avea incredere in el.