| Creataaa21 a întrebat:

Am o mica problema...
Deci mi s-a spus ca un baiat ma place,el fiind in aceeasi clasa cu mine.
Am primit ieri de la un coleg de clasa un mesaj pe facebook in care acel baiat ii zicea ca ii place de mine,dar faza e ca azi la scoala ne-am jucat adevar si provocare,si unul dintre noi l-a provocat sa ma pupe pe obraz,sa o pupe pe alta colega sau sa imi spuna mie 'te iubesc" si el a ales sa o pupe pe aia,si oricum el nu o suporta,zice ca are fite si chiar asa e,ii critica pe toti, se crede cea mai frumoasa si chestii din astea.
O chestie nu inteleg daca ii place de mine de ce a ales-o pe ea sad.
Eu chiar tin la el mult...si nu stiu,chiar imi place de el.dar ce as putea face sa ii atrag atentia? Sa ii arat ca tin la el?
Va rog sa luati in serios, chiar am nevoie de un sfat sad.
Funda celui mai bun raspuns!
P.S :scuzati categoria in caz ca nu este bine aleasa.

Răspuns Câştigător
| kiri11 a răspuns:

Baietii raspund greu la astfel de provocari, mai ales daca nu v-ati vorbit aceste lucruri. Baietii sunt mai timizi si aceasta expresie "te iubesc" iese mai greu din gura lor.

| Creataaa21 explică (pentru kiri11):

Pai da, dar de ce a ales-o pe ea asta nu inteleg?
Pe bune acum, zice ca nu o suporta, dar o alege pe ea.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ii era mai rusine sa te pupe pe tine probabil.

| anonimg a răspuns:

Adevarul si provocarea pe care trebuie sa le cunoastem nu sunt acestea usuratice pe care le practica adolescentii.
Adevarul este ca adolescentii nu trebuie sa intre in relatii unii cu altii decat atunci cand sunt pregatiti de casatorie. Pentru ce dar se saruta intre ei? Pentru ca nu se tem de Dumnezeu. Ei se iubesc intre ei mai mult Il iubesc pe Dumnezeu. Ei nu tin seama de apelul lui Dumnezeu de nu face lucruri care ne sunt ingaduite doar in cadrul casatoriei. Acesta este adevarul.
Iar provocarea este aceea -si este timpul- sa ne formam caractere frumoase, placute inaintea lui Dumnezeu.
Tinerii, daca vor sa nu fie raniti, atunci sa asculte de Dumnezeu si sa nu participe pentru nimic in lume la jocuri de felul la care ai participat tu. Tinerii sa-si predea inimile Lui; altfel, ei nu vor fi educati pentru ceruri, pentru vesnicie, si nici macar pentru viata aceasta.
"Cine se teme de Domnul are un sprijin tare in El." (Proverbe.14:26)
"Dar adu-ti aminte de Facatorul tau in zilele tineretii tale, pana nu vin zilele cele rele si pana nu se apropie anii cand vei zice: "Nu gasesc nicio placere in ei";
pana nu se intoarce tarana in pamant, cum a fost, si pana nu se intoarce duhul la Dumnezeu, care l-a dat." (Eclesiast.12:1,7)
Este timpul sa-L cunosti pe Dumnezeu. Cand Il vei cunoaste vei intelege toate lucrurile si nu te vei mai ingrijora de nimic.
Salveaza si citeste cartea aceasta: http://www.google.ro/......http?/url

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Pai intreaba-l. Probabil s-ar fi emotionat prea tare, asa ca alege sa te ocoleasca. Sau nu e pregatit de o relatie cu tine...