| Wirusssssssss123 a întrebat:

Hei TPU,am o problema mare cu fetele, in ultimul timp fac cunostinta cu multe fete si ma bucura faptul asta, dar FIECARE CONVERSATIE ajunge la momentul cand fata imi cere poza cu mine si atunci acolo s-a terminat conversatia, sunt 2 variante sau dau poza si nu ma place sau refuz si la fel isi pierde interesul si nu mai vorbeste. Ce as putea sa fac in asa caz cand nici nu prea am poze cu mine normale si nu am nici un telefon performant sa fac poze? Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, tu vorbesti cu fetele din dorinta de conversatie sau de relatie(:
Poate sunt eu mai ciudat... dar as zice sa incerci sa indrepti conversatiile spre o zona de prietenie... sa faceti mai multe glume sau sa povestiti mai multe chestii, daca incerci sa iti faci o relatie in modul asta eu iti sugerez sa o construiesti treptat pe o durata de timp ceva mai lunga, astfel cunoscandu-va mai bine incat aspectul fizic sa nu mai conteze. Dar daca n ai astfel de ganduri si vrei doar prieteni, poti face glume pe seama acestei intrebari sau sa o intorci, cea mai buna varianta a mea e mereu o gluma bunalaughing
Nu cred ca te am ajutat prea mult, dar am incercat sa iti spun parerea mea, bafta cu fetelelaughing

| SoareDaniel a răspuns (pentru anonim_4396):

E cam acelasi lucru, eu am patit si inca mai patesc sa nu mi se mai raspunda nici la mesaje chiar daca ma aflu cu ele in zona prietenei, datorita aspectului fizic

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa cresti si poate mai tarziu gasesti pe una, in copilarie nu poti visa la nunta si relatii

| darrio2007 a răspuns:

Chiar toate iti cer poza cu tine? Curioasa gandirea lor!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stii ca pentru asemenea "raspunsuri" poti fi blocat sau ti se sterge contul?

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără risc nu e câștig. Trimite poza oricum.

| OldSoul a răspuns:

Iei o sedinta foto profesionala, si rezolvi problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde au loc conversațiile, fii mai explicit, pe net, că dacă DA, aia nu e conversație!
Ce e aia o poză "normală"? Tu eși normal? Fă-ți poze normale dacă asta e condiția unei conversații reușite, dar eu cred că tu "conversezi" pe net, nu-i așa?

| Crescent a răspuns:

Eu nu pot sa inteleg ca fiecare fata iti cere poze. Adica, parerea mea e ca nu ar mai trebui sa vorbesti asa cu toata lumea, dar stiu ca spun asta degeaba. Nu cred ca intr-o convorbire a ajuns sa conteze mai mult aspectul fizic decat cuvintele si actiunile pe care le faci. Eu sunt fata, si crede-ma ca nu raspund la mesaje sau cereri de la necunoscuti. Nu ca as fi nu stiu ce fel de specimen, mi se pare doar ceva prostesc

| SoareDaniel a răspuns:

Cel putin tu ai ajuns la un nivel in care ti se raspunde la mesaje, variante -> sa te obisnuiesti cu ideea / sa iti faci operatie estetica sau sa te minti singur in ideea ca fata respectiva oricum nu era de nivelul tau pe motiv ca arati prea bine pentru ea laughing

| SoareDaniel a răspuns:

Din ce inteleg eu, tu nu doar ca nu dai bine in poze, ci te si mai chinui sa iesi cat de cat ok in unele poze, hai mai zici ca nu imi mai raspunde una, doua sau trei dar daca nu ti se mai raspunde in sir dupa ce le dai poza E BELITA pentru TINE

| DoroteeaH a răspuns:

Vai, de ce mi se pare așa de cunoscută această situație?
Am prieteni care se străduiesc din răsputeri si arată groaznic în pozelaughing))))
Însă, dacă tu chiar nu ai o figură fotogenică, încearcă să pari, în poze, amuzat de "mutra" pe care o imiți, sau ai putea să-i propui să vă întâlniți în realitate.
Deși a 2-a variantă ar fi de dorit, cam orice fata normală ti-ar da block, adică nu ar vrea să se întâlnească cu un boșorog, sau, mai rău, cu un criminal care vrea să o injecteze cu otravă...Și, crede-mă, fetele sunt extraordinare în creeatul scenariilor.
Deci, ideea e că, probabil o vei da în bară cu pozele. Dar, până la urmă, va exista fata care chiar să fie interesată de caracterul tău, nu de înfățișare.
Iar pentru asta, să nu te grăbești! Ai o viață întreagă să-ți găsești jumătatea.

Peace