| alsiboo a întrebat:

Hei TPU am o problema si as vrea niste sfaturi: Sunt cu prietenul meu de aproape 1 an jumatate,si de la un timp am inceput sa ne certam din orice,cateodata nu ma mai simt atrasa de el.dar totusi il iubesc,Faza este ca in acest timp am inceput sa vorbesc cu un baiat la telefon, prin mesaje, si am vorbit incontinuu vreo 2 saptamani,incet incet am inceput sa simt ceva pentru el,si el pentru mine,si mi-a tot zis sa ne intalnim, si eu nu voiam din cauza ca am prieten si nu voiam sa ii fac asta. Faza era ca ma certam tot mai des cu prietenul meu si celalalt baiat era langa mine imi zicea vorbe dulci si chiar am ajuns sa tin la el si i-am promis ca o sa ne vedem.Si intr.o zi am iesit sa ne intalnim in realitate si ma gandeam ca doar o sa vorbim, si dupa un timp m-a sarutat ..si atunci mi.am dat seama ca il iubesc,si si el ma iubeste si imi tot zice sa renunt la prietenul meu sa fiu cu el. Si eu nu pot.
Azi de ex m-am vazut iarasi cu baiatul ala si din ce in ce mai mult il iubesc,si i-am zis la prietenul meu ca nu mai merge relatia ca vreau sa ne despartim dar el plange si nu vrea sa ma lase, mi.e mila de el nu stiu ce sa fac.crying pur si simplu nu vreau sa imi bat joc de el...
nu stiu ce sa fac, pentru ca cu aman2 e clar ca nu pot ramane...
Si pana la urma trebuie sa ma gandesc la fericirea mea si eu imi vad fericirea langa celalalt baiat.dar nici nu as lasa o relatie de un an jumate...
Cee sa facccccrying(?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i prietenului tau ca motivul pentru care vrei sa te desparti de el este alt baiat de care te-ai indragostit dar ai grija de un lucru:poate te desparti de prietenul tau pana la urma si te vei cupla cu acel baiat de care crezi ca esti indragostita si dupa un timp iti vei da seama ca de fapt nu e chiar asa cum ai crezut si decizi ca il vrei pe fostul inapoi.iar fostul sa te refuze...te-ai gandit un pic ca s-ar putea intampla asa?

| alsiboo explică (pentru mona):

Da m.am gandit, dar ce rost are sa imi bag joc de el, sa il mint sa ii spun ca il iubesc atata timp cat eu am in inima alt baiat?

| chiftelutza a răspuns:

Eu zic ca cu actualul iubit te certi din cauza ca te gandesti la celalalt. daca el nu ar fi aparut, lucrurile ar fi mers bine si acum intre voi. daca as fi in locul tau nu l-as lasa pe actualul, deoarece in mom de fata si eu am o rel de 1 an si jum si pentru pr meu am refuzat 3 baieti si nu regret deloc. dupa ce i-am refuzat ei si-au gasit pe altcineva si atunci am realizat ca am luat decizia corecta. bafta happy:*

| V3ra a răspuns:

Mi se pare cam pripit sa spui dupa 2 sapt ca iubesti pe cineva.Eu cred ca simti doar o atractie fata de baiatul asta pentru ca e ceva nou si e normal.Dar gandeste-te bine, in orice relatie mai sunt si certuri, asta nu inseamna ca iti iei jucariile si pleci, decat daca de exemplu te inseala sau te bate.
Si in situatia de fata cred ca tu l-ai inselat pe iubitul tau de 1 an si jumate.
In fine...ai grija cu baiatul asta, ca poate nu e ceea ce pare, asa sunt toti cand vor sa agate, ai mare girja, baietii din ziua de azi nu mai sunt sinceri si iti spun ca te iubesc pana stii tu...

| Elena00100 a răspuns:

GAndeste-te ca cu actualul stai de un an si ceva si mai ales ca tine foarte mult la tine daca plange atunci cand vrei sa te desparti de el. Si ar trebui sa te gandesti ca baiatul cu care te vezi poate nu tine la tine poate... happy