| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica problema.
Am 14 ani iar acum in urma cu 8 luni am întâlnit un băiat, când l-am întâlnit el avea 17 iar eu 13. Ne-am întâlnit pe un grup de pe messinger, el era foarte trist nu vorbea cu nimeni, dar eu l-am enervat si ma amenința ca-mi da out (adică ma da afară din grup) după o zi, doua i-am dat mesaj, încercând sa-l fac sa-mi spună ce are, eram foarte geloasa. După un timp el m-a întrebat daca vreau sa fiu cu el, nu am vrut pentru ca el nu prea îmi dădea atenție era ocupat cu munca si școala, după o luna el s-a lăsat de munca doar pentru a sta cu mine, atunci am acceptat sa fiu cu el. Au trecut 8 luni, ma alinta mereu, e așa bun cu mine, mereu îmi explica, ma suna, îmi canta dar totuși nu ne-am văzut niciodată pentru ca el e la 400 km. Recent mama m-o prins ca vorbeam cu el si pana la urma i-am zis adevărul, ea nu m-o certat dar daca ii va spune tatei ma va obliga sa-l părăsesc..si nu vreau asta, ne iubim enorm.El a vorbit cu sora mea daca ne ajuta sa ne întâlnim iar sora mea nu poate face nimic...

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Peste un an sau doi o să îți cauți un prieten de lângă tine.
De la 400 km e grea iubirea.

| mihai69 a răspuns:

Caută și vezi filmul „Lover boy"
Ca să știi ce te așteaptă de la „iubitul" ăsta al tău.
Și să nu te-aud că el nu e ca personajul din film că nu te cred.

| Anonima610 a răspuns (pentru mihai69):

O sa ma uit
Totuși nu stiu, o sa ma despart de el.

| sofisis a răspuns:

Esti foarte mica. Oricum relatia asta nu va tine. El isi va cauta una aproape cu care sa se poata vedea, face sex etc. E o iluzie "relatia" asta. Imi pare rau sa iti spun asta. Atata timp cat ramane la stadiu de online nu cred ca mama ta ii va spune tatalui tau.

| Plato a răspuns:

"ne iubim enorm." - And other hilarious jokes you can tell yourself laughing

Mai fetito, nu a inceput ceva sezon nou din Violetta sau Soy Luna? Mai bine uita-te la alea si lasa tu treburile de adulti pe cand vei fi si tu adult. In primul rand, nu stii ce inseamna iubire, asa ca e dubios ca folosesti termenul asta. In al doilea rand, esti un copilas, ia si deseneaza ceva sau uita-te la desene.
Mai bine nu la Violetta, ca mizeriile alea ordinare va invata la tampenii. Cum naiba sa dai telenovele pe un post de copii? In fine, ma depaseste si e alta discutie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I.Adica esti in relatie cu cineva, va iubiti foarte mult dar nu v-ai intalnit niciodata in real.
II.El la 17 ani era ocupat cu munca si scoala (pai la 17 ani ce poti sa lucrii? ). S-a lasat de munca pentru a putea fi cu tine. Cum sa fie cu tine daca nu v-ati vazut niciodata. Stateati toata ziua la telefon sau cum?
III. Sa-l parasesti laughing Voi practic nu sunteti impreuna.
Ce ai spus tu mai sus este doar o idee copilareasca fara sanse de realizare. In curand o sa inveti ca in viata "relatiile" -sunt in stransa legatura cu "pozitia sociala-bani" Un baiat care la 17 ani lucra- categoric nu provine dintr-o familie buna --->Parintii tai realizeaza asta si tinand cont ca iti vor un viitor mai bun, nu un derbedeu. se opun. Maicata poate nu stie ce sa faca, deoarece vede ca nu e ceva real- gen nu faceti amor nu va intalniti.

| Anonima610 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate...adică aveți toți, ar trebui sa pun punct relației cu el

| anonim_4396 explică (pentru Anonima610):

Relatiile "pe net" sunt la fel de realiste ca un joc video."Second-life"
In realitate, cand va tineti de mana aia e relatie. Iar parintii tai la varsta asta au un cuvant de zis. daca esti de la sate. hai ca parintii nu se baga asa, Dar daca esti din oras. aici intervin pretentii, asteptari. (acum am generalizat din nou- dar in majoritatea cazurilor e asa)

| Anonima610 a răspuns (pentru anonim_4396):

? am nevoie de cineva cu care pot discuta..nu doar sa ma critice ca am 14 ani.

| anonim_4396 explică (pentru Anonima610):

Te inteleg, scuze ca is mai. critic. Am mentalitatea asta "Anti-Tot"
Acuma tu esti la varsta la care nu stiu cum sa te iau. Deoarece la 14 ani nu esti copila, dar nici chiar "coapta ". Consider ca la varsta asta 14-15 ani nivelul de maturitate unei fete tine foarte mult de imprejurimi, familie, prieteni etc.

| Treachery a răspuns:

Messenger*