| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU as vrea sa ma ajutati si pe mine.Sunt prietena cu o fata de 2 ani.Cand s-a mutat la noi in clasa toti ne-am comportat foarte urat cu ea deoarece se credea "cea mai mare,, sa zic asa.Eu pe atunci eram prietena cu alte fete, care m-au tradat.La un moment dat eu ramasesem singura astfel ea a inceput sa vb cu mine si apoi am devenit cele mai bune prietene.In ultimul timp ne cam certam de la nimicuri. Acum citeva zile venind la scoala ea era in urma mea cu o fata si facea diferite glume si fata aia ii zicea sa inceteze dar ea nu vroia.Am ajuns la scoala si am inceput sa vb cu niste colegi apoi a venit si ea a stat citeva minute apoi a luat-o pe o fata din clasa si au plecat in curte cu o veche prietena a sa (Ele au fost cele mai bune prietene (Asa credea >eadar ea doar se folosea)Cind ea a aflat s-au"despartit,, si de atunci ea a inceput sa vb cu mine)deci toata ziua a stat doar cu ea cu mine nu a vb si nici eu cu ea.Dar la a doua pauza un baiat a intrebat-o daca ne-am certat si ea a zis ca eu m-am suparat si ca oricum ei nu-i pasa fiindca are deja alta cea mai buna prietena cea cu care a stat in curte.Sa incerc sa vb cu ea sa imi cer iertare fiindca ma doare ingrozitor.Si vreau sa stiti ca ne-am mai certat odata si dupa ce ne-am impacat eu i-am zis ca m-a durut ingrozitor dar ea a zie 'Ei mare stres,, m-a ranit dar nu am tras mare atentie.si ea de multe ori rade de hainele mele de muzica pe care o ascult iar cand ii zic ca acesta e stilul meu ea zice schimbati-l si nu doar pe seama hainelor mele ci si a colegilor.Am nevoie de ajutor ce sa fac sa vb cu ea ca nu vreau sa mai sufar

Răspuns Câştigător
| simiy a răspuns:

Te cred ca tii la ea daca suferi dar chiar nu vezi ca ea nu ti-a fost o prietena adevarata? Adica cum sa rada de tine o prietena dar daca chiar ai face ceva de care ar rade toti colegii crezi ca ea te-ar apara sau ar pune o vorba buna pentru tine>? Nu! O prietena adevarata nu se comporta ca ea.

3 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Pai e o tarfa.Nu vad de ce sa te doara ca scapi de o tarfa oh go on
Din 7 miliarde de oameni tu vrei sa fii prietena exact cu cine nu trebuie.Cu alte cuvinte : " nu merita sa shie pretena cu tini! ". Cauta-ti prieteni care sa te accepte si sa te ajute, pe cei care rad de tine nu ii poti numi nici macar straini, pentru ca relatia e incoradata ^-^

Inca odata iti spun : ai grija ce prieteni iti alegi, si evita scarbele.Toate cele bune!

| anamaria8811 a răspuns:

Ia de mana si inceraca sa vorbiti despre asta, daca crezi ca e o prietena buna si merita sa incerci sa fie mai bun relatia voastra vorbeste cu ea, si daca o superi asta e adevaru incearca in asa fel sa inteleaga ca tu nu vrei sa faci rau, ca tu vrei sa fie totul okhappy

| mereverzi a răspuns:

Eu in locul tau as fi dat-o uitarii cum si ea te-a dat pe tine. As fi incercat sa imi fac alta cea mai buna prietena si nu neaparat din clasa si de la alte clase (normal) iar cand s-ar fi certat cu ele si ar fi venit la mine nu as fi bagat-o in seama pentru ca mi-as fi dat seama ca doar ma foloseste ca pe o carpa. Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator ca tie dar acum am alta cea mai buna prietena care ma intelege si ma sprijina de cate ori am nevoie.