| AnonimKjn a întrebat:

Hei TPU, aseara am aflat ca m-a inselat iubita mea.Am stat si m-am gandit si am ajuns la decizia ca sa nu spun nimic, insa sa rog cateva fete sa se comporte de parca ar fi ele iubitele mele si dupa nu a observat nimic, dar m-a lovit karma..Credeti ca am procedat corect? Ce altceva puteam sa fac?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa o trimiti acasa

| ywar a răspuns:

Te-a lovit Karma? Eu cred ca te-a lovit altceva. Stai cuminte. Eu nu i-as mai raspunde la telefon si pur si simplu mi-as gasi o alta preocupare.

| WaterDrop a răspuns:

Ar trebui sa`i spui ca stii ce a facut si apoi sa pleci fara sa o mai bagi in seama vreodata.Indiferenta doare cel mai tare. Prin ceea ce ai facut tu insa ai dat dovada de imaturitate si poate tocmai de aceea te-a inselat si iubita.Life sucks.

| cfrtobias a răspuns:

Pai daca erau mai multe fete si nu le pupai pe gura pe ele erati intr-o prietenie de a voastra nu cred ca ar fi fost asa geloasa oricum da mai bine vorbeai cu ea

| Vvistula a răspuns:

Trebuia sa nu o mai bagi deloc in seama si sa rupi orice legatura cu ea. Nu trebuia sa te razbuni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai avut o idee buna, dar din pacate fetele n-au stiut sa isi joace rolul cum ar fi trebuit. Poate ca daca alegeai una singura iti reusea planul, asa te-ai complicat mult - nu aveai cum sa iti faci un harem atat de repede si simplu si asta a batut la ochi, iar iubita ta s-a prins si n-ai rezolvat nimic...

| GirlOnline81 a răspuns:

Ce altceva puteai sa faci? S-o confrunti!

| MadalinG99 a răspuns:

Salut! Cred ca cel mai ok era sa-i spui totul si sa-i intorci spatele, apoi sa o faci geloasa cu alte fete. Cel putin asa vad eu lucrurile. Un om care inseala trebuie sa fie facut de tot rasul. Daca tu faci acelasi lucru fara sa-i spui ai sa pici tot tu de vina si ce rost ar avea? Explica-i tot si apoi lasa karma.

| DorelExpertu a răspuns:

Fii si tu mai explicit in ***...
Karma adic ai inselat-o si tu, sau adic nici ea nu a spus nimic?

| AnonimKjn explică (pentru DorelExpertu):

Am explicat destul de ok. Nu sunt analfabet ca sa nu stiu ce scriu.

| DorelExpertu a răspuns (pentru AnonimKjn):

Ai explicat atat de corect incat eu nu stiu ce s-a intamplat, dar in fine, cum spui tu.

| QuelQui a răspuns (pentru AnonimKjn):

Cu regret, dar nici eu nu am inteles ce s-a intamplat pana la sfarsit.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Cred că ar fi trebuit să îi ceri niște explicații, nici de cum să încerci să te răzbuni. Unul dintre cele mai importante lucruri într-o relație este chiar comunicarea, iar dacă tu ai aflat ce a făcut ea, trebuia să îi spui ca să-ți explice situația.
Nici acum nu e târziu, dacă ea nu a observat ce ai făcut tu.

| MGEORGESCU a răspuns:

Razbunarea este arma omului slab! Puteai pur si simplu sa vorbesti cu ea despre acest aspect, initiai o discutie in care deschideai subiectul si vedeai daca intr-adevar zvonurile sau asa zisele fapte sunt sau nu reale, asa n-ai facut altceva decat sa-ti hranesti putin orgoliul pentru moment, iar acum stai si iti pui intrebari daca e bine sau nu modul in care ai procedat.
Din strict punctul meu de vedere, as indrazni sa spun ca nu e ok, cu siguranta puteai gasi si alte variante prin care sa iti faci auzita dezamagirea pe care ai suferit-o ca urmare a vestii primite. In orice caz faptul e consumat, viata merge inainte si poate pe viitor o sa ti se mai iveasca si alte ocazii prin care sa intelegi ca prin comunicare se salveaza sau se finalizeaza multe chestii. Succes!

| eugeniu2020 a răspuns:

Doar prostii si cei slabi de minte se razbuna in asa mod cum ai procedat tu.
daca erai un baiat, nu zic barbat, fiindca nu esti, atunci discutai cu ea si puneai punct, dar nu te injoseai cu razbunarile.
asa ca esti un ZERO! un fraier prost!

| natalia7prut a răspuns:

Corect e să îi pui punct tu ai încercat să te razbuni.Treaba ta de vrei să ierti dar la fete când înseală înseamnă că sentimentele ei pentru tine sunt aproape nule.

| lostgirl07 a răspuns:

Sincer nu cred ca ai procedat corect. Daca ai prins-o inselanadu-te cel mai bine ar fi fost sa ii spui adevarul si sa incheiei relatia cu ea. Poate ca greu mai ales cand la mijloc sunt sentimentele tale dar dupa parerea mea nu te merita nici pe tine si nici iubirea ta daca a fost in stare sa te insele. Eu yic sa inchei orice cu ea chiar daca va fi greu timpul va cicatriza ranile. Sper ca te-am ajutat!

| ciprihaicuintrebarea a răspuns:

Baftă,dar ar trebui sa îi spui poate poti salva relataia.