| zzPufoseniaxx a întrebat:

Asta este o problema cam delicata... nu o inteleg pe mama. Este obsedata de curatenie. Azi de ex. cand m-am trezit ea statea la calculator, eu eram cu sora mea mai mare si ne jucam pe telefon, dupa a inceput sa tipe la noi ne-a facut si "fufe" a venit la mine si mi-a dat o palma pe picior (nu m-a durut) dar tot a dat-o tare laughing si acum inca e nervoasa... mereu a fost asa si jur ca nu o inteleg, in casa e curat si ea vede dezordine, sa fac curat aerului? Dupa ii zice lu tata si se supara si tata pe noi. Odata am vrut sa fug si de acasa din cauza mamei dar am consideat ca nu ma va ajuta cu nimic. Nu stiu ce sa fac! Vreun sfat? Dau funda

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Au un tic privind curatenia, si mie imi zice vezi ca e praf pe masa si de abia se ia putin, trage mese pune totul cu curu in sus si e stresanta pentru ca isi face nervi de pomana, cred ca sant nevoit sa ma mut singur daca vreau pace in casa asa vei face si tu

| danay72 a răspuns:

Discuta sincer cu ea despre acest subiect, cand e bine dispusa. Unele sfaturi utile poti gasi pe situl jw.org sectiunea adolescenti.

| AtateaConditii a răspuns:

Eu zic sa ambalezi toate lucrurile din casa cu pungi sau nailoane si sa ii zici lui maicata: gata mami niciun fir de praf nu se va mai atinge de mobila, scaun, tv etc... Daca ai noroc poate va rade daca nu ai incurcat-o.laughing

| Pufoseniiee a răspuns:

De multe ori mamele sunt obsedate de curatenie! Ar trebuii sa faci curat ca sa vada ea ca e si daca tot nu ii place, arata-i ca totul e in regula!