| Swetlly122 a întrebat:

Azi a fost ziua tipului din întrebarea anterioară. I-am urat o urare fiindcă și el mi-a spus la multi ani de ziua mea. Și i-am zis așa: La multi ani! Sa fii iubit și sănătos! Și un pupic iar el mi-a răspuns cu:"Mulțumesc, frumoaso! și două inimioare. De ce nu mi-a zis că mă pupa?sad Sau de ce mi-a pus așa puține inimioaresad Eu când i-am mai zis la multi ani simplu cu inimioare de Sf Gavriil mi-a pus super multe inimioare și acum... Sfaturi sa nu mă mai simt rău?

25 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi e mai bine daca ți-a trimis inimioara in loc de pupacei happy
Important cea ti-a pus inimioara.Sa inteleg ca tu il placi pe băiat? Si te-a facut frumoasă. Deci ce mai trebuie pupici

| florin926481f a răspuns:

Ai o problema...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum ce vroiai mai mult?

Răspuns utilizator avertizat
| Nemessys a răspuns:

Deci lasa-ma sa inteleg... In Sistemul International, iubirea virtuala se masoara in numarul de inimioare per mesaj.

Acum serios vorbind, iti zic sincer, ceea ce am citit mi se pare o chestie imatura, scrisa de o adolescenta.
Nu sunt aici sa te judec, dar vreau sa-ti schimb putin gandirea (chiar daca o sa-mi fie foarte greu). In primul rand a fost frumos din partea ta ca i-ai urat la multi ani, dar sa stii ca acel pupic si acele inimioare sunt doar pixeli, nu reprezinta nimic, nu cred ca exista un,, cititor de emoji-uri" in sensul ca daca ti-a pus 2 inimioare clar semnifica ceva, dar daca iti punea mai multe reprezenta altceva. Fiecare persoana are modul ei de a scrie. O sa intalnesti persoane care nu le folosesc deloc si despre ele ce o sa zici? Ca sunt lipsite de viata sau de emotie? Gresit. Sau daca cineva imi ureaza la multi ani si adauga multe inimioare, iar eu ii raspund cu un simplu,, Multumesc! " si ATAT, asta inseamna ca-i raspuns sec?

,, De ce nu mi-a zis ca ma pupa". Ai prefera un amarat de :* pe chat sau unul in realitate?
,, De ce a pus asa putine inimioare" Ahm. poate era grabit, poate nu sta sa tot dea click de 20 de ori pe ecranul telefonului la o simpla inimioara, sau poate altceva. Totusi, care este diferenta daca tu puneai 20 de inimioare si el doar 2? Iti zic eu ca niciuna.

Daca tu din motivul asta ai ajuns sa te simti rau, inseamna ca trebuie sa rezolvi ceva la tine. Nu ti-o zic cu rautate, esti si tu constienta de asta, dar pur si simplu da-ti seama ca motivele pentru care esti tu suparata sunt foarte prostesti si lipsite de sens. Eu iti sugerez sa lasi baietii deoarece nu ai o stare emotionala suficient de dezvoltata pentru asa ceva. Daca o sa intri intr-o relatie o sa ai mereu semne de intrebare, o sa fii mereu nesigura pe tine ca ceva nu ai facut bine, daca ceva nu merge bine intre voi nu stii cum sa procedezi corect incat sa rezolvi acea problema si tot asa. Mai mult rau o sa-ti faci. Cu baiatul ala nici macar nu esti impreuna si deja au aparut motive care te nelinistesc. Iti faci rau singura. Si sa stii ca un baiat normal la cap nu ar accepta niciodata o fata care nu este independenta in gandire.
Eu zic ca e timpul pentru o schimbare.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ce diagnostic ai?

| Apokales a răspuns:

Nu te merita, draga.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu mai lua emoticoanele atita in serios, in puii mei...

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru supadeceapa):

rolling on the floor

| Swetlly122 explică (pentru Nemessys):

Mulțumesc că te ai chinuit sa scrii atât, pentru asta meriti o fundita

| Swetlly122 explică (pentru XKronstadt):

Dar mă voi simți și mai rau

| Swetlly122 explică (pentru supadeceapa):

Nu știu, inca nu am consultat psihologul

| Nemessys a răspuns (pentru Swetlly122):

Nu ma intereseaza funda, ma intereseaza daca ai inteles si daca o sa aplici ceea ce am zis.

| Swetlly122 explică (pentru Nemessys):

Chiar m-am regăsit în ceea ce ai zis sper sa am puterea sa aplic. Zile bune love struck

| Nemessys a răspuns (pentru Swetlly122):

Deci..pe viitor ce ai de gand sa faci? happy

| Digikey a răspuns:

Poate ca are vreo boala si s-a simtit cu musca pe caciula cand i-ai urat sa fie sanatos.De aceea ti-a raspuns si el cu Frumoaso.

Răspuns utilizator avertizat
| Swetlly122 explică (pentru Nemessys):

Sa nu ma mai gândesc așa mult la nenorociții de băieți și să mă concentrez doar pe minehappy

| Nemessys a răspuns (pentru Swetlly122):

Dar de ce-s asa nenoriciti baietii?

| Swetlly122 explică (pentru Nemessys):

Doar unii. Plus că așa îmi place mie sa i numesc

| Nemessys a răspuns (pentru Swetlly122):

Am intrebat de ce, nu cati.
Si daca tu doar aia ai inteles, inseama ca am scris degeaba.
Sunt nenoriciti baietii doar pentru ca tu ai un mind-set gresit pe care ar trebui sa-l schimbi? Baiatul ala sa stii ca nu a facut nimic gresit.

| Swetlly122 explică (pentru Nemessys):

laughing nu ai scris degeaba, mai citesc și revinhappy

| gemeni6226 a răspuns:

Eu de 12 ani vorbesc cu cineva si in 12 ani cel putin de 300 ori l-am pus pe ignor din motiv ca il simteam rece prin modul in care comunica cu mine.Dar daca nu simtea nimic pentru mine nu tot revenea cu mesaje in care dorea sa comunice, sa ai rabdare cu o femeie care povesteste tot ceea ce ii trece prin cap, sa ai rabdare sa tot revii chiar si dupa ce s-a certat de n ori cu tine si te-a pus de 300 ori pe ignor asta numesc eu ca tine la mine chiar daca prin mesajele pe care m-i le trimite pare un rece si un insensibil.Pentru ca pana la urma urmei nu vorbele conteaza si faptele.Deci prin vorbe el pare un insensibil dar prin faptul ca ma accepta exact asa cum sunt eu, a rezistat 12 ani sa asculte tot ceea ce mi-a trecut prin cap si sa revina de 300 ori asta numesc eu caci chiar ii pasa si tine la mine.Deci faptele vorbesc nu mesajele care pot fi rastalmacite.

| Alverto a răspuns:

Sigur ai o problemă mintală

| cristimihailov a răspuns:

Intrebi si gata.
Poti sa iti faci scenarii cate vrei... dar o simpla intrebare ar putea sa iti dea toate raspunsurile de care ai nevoie.

Poti sa pui intrebarea pe un videochat. Daca iti este rusine altfel. Doar sa nu o scrii. E important sa vezi reactia la acel moment.