| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU. Contul nu e al meu, e al unei prietene, si am si eu o intrebare... poate pare stupida, dar tot trebuie sa o pun. Chestia e ca mie imi place de un baiat din alta clasa si el si-a dat seama azi. Ma rog, poate observase ceva mai demult, dar era un cod pentru numele lui (nu intrebati laughing ) si azi l-a aflat si si-a dat seama ce inseamna si ce e cu el. Prietena mea cea mai buna e cu el in clasa si mi-a spus in ultima pauza ca incearca sa-si dea seama ce inseamna (eu in ora aia eram ceva gen "panica panica panica o sa-si da seama!"). Evident, s-a prins, dar nu m-am mai intalnit cu el dupa ce am terminat ora aia (era ultima), in schimb prietena mea a vorbit cu el. Mi-a spus ca i-a cerut numarul meu de telefon. I l-a dat, dar i-a spus ca n-ar o idee buna sa vorbeasca cu mine prin mesaje si el a spus ca o sa vorbeasca cu mine maine (adica, da, azi, peste vreo cateva ore). Ne stim de cateva luni, dar am vorbit foarte putin pana acum. Intr-un fel, imi pare bine ca a aflat ca imi place de el, darr...nu stiu cum ar trebui sa ma port cu el, acum ca stie. Si mai sunt si destul de...ce mai, foarte timida. Ceva sfaturi? Chiar nu stiu ce o sa fac maine.

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Eu consider că trebuie sa fi tu însuţi, deci comporta-te normal firesc!

| valentingb a răspuns:

O sa sune (probabil) si o sa gaseasca el subiecte de discutie. O sa te intrebe daca vrei sa va intalniti si o sa spui da sau nu, dar principalul important e sa vorbesti, daca el te intreaba ceva, spune ceva mai mult decat da sau "nu stiu", lucrurile astea omoara o discutie. Stai linistita, acum ca stie, nu mai aiu de ce sa te temi sau sa ascunzi ceva.

| AliGab a răspuns:

Fii tu insuti dar totodata lasa-l pe el sa faca primul pas. Daca va fi ceva intre voi incearca sa nu fii sacaitoare dar nici indiferenta. succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Pai de ce iti faci gtriji atata? Lasa-l sa sune si fii indifereta, sa para ca ai o cooce matura si nu-i prea frumos dar....trateaza-l cu indiferenta ca sa afli daca si el te place. Poate o sa vina sa vorbiti si daca da atunci inseamna ca te place doar in cazul dava insista! Fi tu insuti, de parca daca vorbesti cu un baiat e un extraterestruNu! Imagineaza-ti ca vb cu prietena ta cea mai buna si gata! Pa

| Zipon300 a răspuns:

UITE asculta nu trebuie sa asculti nu stiu ce sfaturi de ce sa ii raspunzi daca te intreaba fi tu insusi si sunt sigur ca o sa te placa!

| Antonyka2 a răspuns:

Fii tu insuti in preajma lui happy. Daca te va placea, sa te placa cum esti ca persoana, cum te comporti etc kiss.