| Swetlly122 a întrebat:

De curând, nu mai folosesc nici insta, nici Facebook și nu îmi mai ocupa așa mult telefonul timpul. Am inceput sa lucrez la mate, e mai bine sa lucrez și să mai greșesc, decât să nu lucrez deloc, nu că așa nu se lipește nimic de mine nu? Am șanse să iau bacul și să recuperez materia daca o țin așa?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca si bagi la cap ceea ce inveti da ai mari sanse sa iei Bacul.
Foarte bine ca te-ai lasat de prostiile de retele de socializare, siteuri care mai mult tampesc oamenii decat sa-i destepte.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar de ce trebuie sa stim noi ce faci tu? E viața ta fă cum vrei tu.Succes la bac dacă te ti de carte si de invățătură sigur o să i ei bacul, daca nu te ti de carte si faci doar o zi două exercitii cand sti ca ai de recuperat niste luni bune, atunci nu o sa faci nimic.Totul depinde numai de tine, ce vîrstă ai?

| LPCTSTR a răspuns:

Sansele tale sunt direct proportionale cu timpul acordat studiului, cat ai acumulat tu sau cat vei acumula, va tine numai si numai de tine.
De luat de ce nu il luai si de recuperat de ce s-o recuperezi? Bac vei da daca vei fi pregatit(a) iar materia, cred, ca s-a predat. Sper acum ca prin "recuperat" nu te referi la batut strechea de la inceputul clasei a 9-a si ingrasat porcul in ceasul 12.

Recunosc, imi place ca-mi suna a initiativa in trebarea ta. Sper sa fie.

| aXy99 a răspuns:

Da, cu siguranta. Eu la inceputul clasei a 12-a eram varza la matematica, nu puteam face nici cele mai usoare integrale. Dupa cateva luni in care am lucrat zilnic (iar asta s-a intamplat prin semestrul II), am inceput sa inteleg si exercitiile dificile (punctele C), care, de fapt, sunt chiar usoare si scurte. E foarte usor bacul la matematica, e imposibil sa nu il iei.

| Crackman a răspuns:

Daca bagi tare nimic nu este imposibil

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Da este normal sa gresesti dar trebuie sa incerci pana intelegi tu ceea ce faci sau ceea ce se explica. Cu adevart logica matematica in sine se invata din greseli si cu pixul. Acum daca inveti la mate dar tot te gandesti la telefon nu este bine pentru ca de fapt in loc sa inveti mintea ta se gandeste la altceva. Cauta cand esti pe telefon te gandesti la telefon, cand faci la mate telefonul pe silentios sau in alta camera si faci doar la mate.