| Natty1403 a întrebat:

Hei TPU, e usor sa te muti in Anglia cu un copil? Adica sunt sanse ca mama sa plece, nu stiu sigur. Tata lucreaza acolo, dar n a gasit o casa. El sta cu o chirie la restaurantul unde lucreaza ca au camere acolo. Si nu i-a gasit mamei unde sa lucreze, unde sa stea, unde s o duca pe sora mea la scoala.
Da intrebarea mea e, daca e usor sa te muti cand ai si copil?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este usor, cel mai bine sa stea aici in țară pină i si rezolva soțul ei cu locuinta, ce sa facă cu copil in chirie?

| T0T a răspuns:

Eu zic că vă complicați mai mult.

| vladorcolac a răspuns:

Prin agentie de chirie da. Prin chirie la privat e mai greu, deoarece daca copii sunt mici, proprietarii nu prea au dreptul sa dea afara chiriasii in caz de probleme sau neplata. Doar prin tribunal. Asa ca nu multi la privat vor sa riste asta. Insa agentiile sunt cam ok, asta daca esti dispusa sa renunti la majoritatea sumei din depozit, deoarece sunt cam hoti cu banii. O agentie care te sfatuiesc sa o eviti e One Rent. Sunt cei mai hoti.