| Swetlly122 a întrebat:

Eu când eram mai mica aveam o bagheta steluță care lumina și îmi era super drag de ea. Eram la bunici și ei aveau toaleta in curte cu o groapă adâncă și mi-a cazut bagheta in rahat și m-am aplecat sa o iau și m-am mozolit grav dar am scăpat cu viata (aveam vreo 4, 5 ani). O alta întâmplare e că eu, mami și sora mea ne-am dus în bâlci și ne-am dat în parașute aveam cam 6 ani și când sa cobor eu prima de pe mica aia treapta de pe podiumul de parașute nu a fost bine bătută o blana in cuie și am cazut și apoi a cazut și mami peste mine. Puteam sa mor, mami fiind grăsuță rău. Întrebarea mea este: credeți că am vreun scop măreț pe acest pământ din moment ce Dumnezeu nu m-a lăsat să mor? Și au fost mai multe întâmplări de genul asta, dar nu mai stau sa le povestesc că apoi devine prea lung textul.

13 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Ti se va raspunde in functie de viziunea fiecaruia. Nu exista nici un scop, este doar vina partii stangi a creierului tau care cauta intotdeauna sa interpreteze datele, chiar si cand nu exista nici un sens in acele date.

| wildthing a răspuns:

Nu stiu daca ai vreun scop maret, dar daca ai cazut in rahat (sau daca ai mancat) cand erai mica, se spune ca vei avea noroc in viata... laughing

| EnderALin a răspuns:

Poate

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu, toți suntem destul de des la un pas de moarte, nu-i greu să mori doar că nu suntem mereu conștienți de asta laughing.

Chiar voiam să citesc o poveste despre o fetiță care s-a mozolit cu un wc! Ms!

| JulyDreams a răspuns:

Ai putea interpreta in multe feluri intamplarile tale. Sigur ca poti desprinde invataturi utile din ele:
desi viata e mizera, avem o steluta care straluceste deasupra...
cine te-a facut poate sa te si omoare, cum e vorba romaneasca...
viata e plina de riscuri, ca un zbor cu parasuta... sau ca e un doar un mare balci.
...si multe alte invataturi.
Sper ca experientele tale te vor ajuta sa gasesti scopuri marete in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai e necesar e destul cu ți o căzut bagheta în rahat și ai dat un mozol nu de alta dar cam aproape toate întrebările tale cad tot acolo laughing

Bula
| Bula a răspuns:

Da, ai un destin!
Aceste intamplari de copilarie sunt de povestit copiilor, le-ar placea mult.
Fiecare avem asemenea amintiri, dar raman cele frumoase si cele de invatatura, care merita sa le dai mai departe.
Din felul cum le povestesti, ai putea pune de o carte de povesti.
Te sfatuiesc sa-ti pui povestile pe hartie!
Cateva desene colorate (sau de colorat) ar face cartea si mai valoroasa pentru copii.

| Yrem3119 a răspuns (pentru wildthing):

Asa este, esti norocoasa!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

De la o cazatura nu moare nimeni, nu mai fii asa dramatica!
Ai spus ca maica-ta era "grasuta", nu o balena, deci imposibil sa cada pe tine si sa te omoare.
Acum esti mare, ditamai femeia, in prag de examen de BAC, asa ca, lasa aducerile aminte de cand era lupul catel si pune mana serios pe carte, ca acum ai de sustinut BAC-ul.

| misspisdis a răspuns:

Da

| JustStitch a răspuns:

Dumnezeu te iubeste!

| SilentRain a răspuns:

Scopul tau măreț e sa pui întrebări stupide pe TPU