| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
Fiind 1 aprilie, i-am facut o farsă iubitului meu ca vreau sa ne despărțim și i-am zis să șteargă toatele pozele cu mine, iar el ma tot întreba de ce, îmi zicea sa explic, iar eu îi tot ziceam scuze, îmi pare rau si din astea, apoi mi-a zis ca sa șterg toate pozele cu el, apoi i-am zis ca glumeam și mi-a zis sa ma duc dracu, a revenit peste câteva minute și mi-a zis citez "în momentul ăsta stergi toate pozele cu mine", i-am zis ca îmi pare rău, ca era doar o glumă, ca sa nu se despartă de mine că îl iubesc, dar mi-a zis că el crede ca de fapt asta simt și ca m-am saturat de el.
Apoi am mai vorbit cu el și mi-a zis că m-a iertat, dar tot mă simt vinovată pentru ca nu trebuia să glumesc cu așa ceva și mai ales ca el știe că nu îmi place subiectul ăsta, voi credeți că am exagerat? Mentionez ca i-am zis cu câteva zile înainte ca o să îi fac o farsă și chiar cu vreo o oră înainte

Răspuns Apreciat de Editori
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Pe scurt: da, ai facut-o urat.

Pe lung: aveam impresia ca exista o scoala de gandire care spune ca tu ai mai multe cercuri de incredere si pui oamenii in ele. Cu cat un om se afla intr-un cerc mai apropiat de centru, cu atat inima ta este mai deschisa fata de el si ceea ce spune nu mai treci prin ratiune si alte tipuri de filtre si prejudecati. Iti ajunge direct la suflet.

Se pare ca tu erai in cercul cel mai apropiat de centru al prietenului tau si o astfel de actiune a avut un impact foarte urat asupra sentimentelor lui.

I-ai cam tulburat un pic linistea interioara cu "o gluma de 1 aprilie". E amar pentru el. Chiar daca iti zice ca te-a iertat, asta nu inseamna ca durerea a disparut. I-ai dat nesiguranta.

Daca il iubesti, atunci stai doar in brate la el si explica-i cu diferite cuvinte, nu repeta acelasi lucru in aceeasi forma, cat il iubesti.

O sa ii ia ceva timp sa te asculte din nou.

L-ai cam lovit la fundatie cum se zice. In niste locuri in care nu ar trebui sa te joci. Pt ca bagi indoiala. Si cand bagi indoiala, aia nu mai iese atat de usor. Ramane parte a fundatiei.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si el ti-a facut acelasi farsa... sa simti cu ce se poate- si cu ce nu se poate glumi. tongue

| Adry05 a răspuns:

Nu e ok nici gluma asta da și el a avut o reacție mega exagerată, e 1 aprilie frate e normal să se mai facă gumite, e prea frustrat și se atacă din orice. Lasă-l să-i treacă, ți-ai cerut scuze, ai făcut ce trebuia. Îs alții de fac la pereche glume mult mai nasoale și nu le reacționează partenerii așa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

I ti dai seama ca ai facut o prostie nu? Cum sa faci astfel de glume? Acum roaga te ca sa te ierte ca daca nu te iartă atunci farsa ta devine realitate. Ce varsta ai?

| Asiana8873 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu te interesează ce vârsta am, imi răpspunzi strict la întrebare. Dacă nu pa-pa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mna, de obicei glumele de 2 lei cam au urmari

| minrest a răspuns:

O relatie nu rezista la asa ceva, la un anunt de despartire; de fapt el incearca sa te ierte, dar nu va reusi; gata, relatia e terminata definitiv.

| johnnny123 a răspuns:

Si era greu sa anticipezi ca aceasta farsa s-ar putea termina prost?

Exista farse nevinovate, de genul "Nu merge liftul", si farse complet deplasate, de genul "Mama ta a fost lovita de o masina".

Farsa ta se apropie mai mult de zona "deplasat" decat de zona "nevinovata", deci trebuia sa fii constienta de riscuri.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă nu poți empatiza și ai impresia că poți să te joci cu sentimentele cuiva pentru că e 1 aprilie, suferi de ceva... semi-retard.
Ce ți se pare amuzant în ''farsa'' asta? Eu ți-aș da un șut în fund, să nu te mai văd, pentru că asta spune multe despre capacitățile tale mentale.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

M-a educat îndeajuns încât să nu mă piș pe sentimentele persoanelor din viața mea laughing. Și asta e mai important decât felul în care vorbesc cu țărănci căzute în cap pe Internet.

| Asiana8873 a răspuns (pentru supadeceapa):

Singura tărancă de aici esti tu, da mi intagramul tău și vorbim altfel ☺

| supadeceapa a răspuns (pentru Asiana8873):

Da, că nu am altceva de făcut decât să stau și să mă cert pe Instagram cu o retardată de 12 ani laughing.

| Asiana8873 a răspuns (pentru supadeceapa):

Am 15 ani bai nesimtitule

| supadeceapa a răspuns (pentru Asiana8873):

Mare diferență laughing

| Asiana8873 a răspuns (pentru supadeceapa):

3 ani e o diferență

| Nume6 a răspuns:

Îţi dai seama că atunci a când i-ai zis așa brusc fără motiv că vrei să vă despărţiţi s-a enervat. Și tu te-ai fi enervat. Îţi dai seama că și-o fii făcut cine știe ce scenarii în momentul ăla că nu îl iubești, că ai pe altcineva. Și tu l-ai fi injurat pentru că efectiv când îţi zice cel cu care ai o relaţie asta nu mai ești raţional, nu mai judeci. Ar fi putut să zica multe injurii dar se vede că te iubește. La urmă el chiar dacă ţi-a zis că te-a iertat probabil crede și acum că vorbeai serios și zici doar la vrăjeală că e glumă. Ia-l incet fă-i o declaraţie de dragoste. Spune-i cuvinte frumoase si o să vă impăcaţi.

| DonGiani a răspuns:

La ce gluma ai făcut și cum văd ca răspunzi la useri care ți-au răspuns aici denota caracterul tău, adică o persoana care ii pasa doar de ea și atât. Nu meritai nici o a doua șansa.

| Asiana8873 a răspuns (pentru DonGiani):

Ti se pare că ei mi au răspuns frumos? "Ti aș da un șut în fund sa nu te mai vad"
Pai asta nu s ar întampla niciodată, pentru ca nu sunt bătaia de joc a nimănui, acest site e o porcărie, toți răspund urât, jignesc, educația voastra e nulă, urât să îi vorbesti unei fete așa.

| DonGiani a răspuns (pentru Asiana8873):

De ce spui, voastră ‘? Ți se pare ca eu ți-am vorbit in vreun fel?

| Littledoctor26 a răspuns:

Buna! Nu e o gluma buna, trebuie sa recunosc, insa totusi e vorba de o farsa, asa ca ar fi trebuit sa se calmeze putin si mai ales faptul ca ti-a adresat acea injurie care nu are ce sa caute in cadrul unei relatii, ar trebui sa te puna pe ganduri. Poate a fost momentul perfect ca sa isi arate adevarata fata si nu ar trebui sa ii gasesti atatea scuze. Nu cred ca ai motive sa te simti vinovata, el se simte vinovat oare pentru ce ti-a spus? Cred ca ai putea sa ii ceri socoteala, totusi, nu ii mai permite data viitoare! Ai grija de tine!

| Welterweight a răspuns:

Mama mia, să-mi pice una ca tine pe mână că-i umflu botul