| anonim_4396 a întrebat:

In cateva intrebari anterioare, am vorbit despre tatal meu adevarat. Ei bine, acum a venit in tara, si as vrea sa ma intalnesc cu el dar sa para accidental. El nu vrea sa ma vada. Ieu macar sa l vad putin.
Daca ma intalnesc cu el si ma intreaba ceva sau imi spube ceva cum ar trebui sa reactionez?
Voi ce ati fi facut in locul meu?
Va rog, raspunsuri urgente ✋

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Pentru el tu ești doar o straina, din moment ce nu te-a văzut niciodată. Deci cam greu sa ii revină sentimentul patern acum.
Oricum sigur ii va fi Rușine și va fi stânjenitor când va veți vedea, își da sigur seama ca a greșit fata de tine și nu cred ca are curajul sa apara in fata ta și nici nu va știi ce sa îți zică. Zic sa nu va vedeți chiar accidental pentru ca reacția lui s-ar putea sa fie ciudata și s-ar putea ca tu sa fii dezamagita si sa suferi.
Dacă familia lui vrea sa va întâlniți atunci probabil ca va face el primul pas și te va chema, așteaptă doar.
Dacă a venit in țara și nu are de gând nimic cu tine nici la insistentele rudelor lui eu zic sa îl uiți și gata. Așa cum a uitat și el de tine.

5 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

L-as scuipa in fata, "nu vrea sa ma vada" asta nu e tata.

| anonim_4396 explică (pentru DovleacTurbat):

Stiu.

| onneshhott a răspuns:

Nu o face, pur si simplu.
Daca el nu vrea sa te vada nu merita efortul.
Imi pare rau sa zic asta dar cine face asa ceva nu merita sa se numeasca parinte.
Mama a divortat cand aveam 9 ani si timp de 8 ani, Tata nu mi-a trimis nici macar un mesaj cu ( La multi ani ) nici macar o data, cei ce fac asta nu merita sa isi spuna parinti.

| anonim_4396 explică (pentru onneshhott):

Same. Nu l am vazut niciodata. Acum familia lui pune 0resiune pe el, sa vina sa ma vada (ma inteleg bine cu fratele si cumnata lui si stiu)

| onneshhott a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul asta, daca chiar vrei sa il vezi afla cand se duce la parinti, rude, frate. Si din ''intamplare'' sa fii si tu acolo.