| Thesecretgirl2005 a întrebat:

Hei, TPU! M-am despărțit de fostul în octombrie și nu pot uita de el. Vreau să o fac, dar nu pot. Nu îmi iese din cap.

Cum să uit de el? Ce schimbări să fac? Vă rog, am nevoie de niște sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

Trecerea timpului este cel mai bun medicament, asta si ambitia ta care trebuie sa fie la un nivel ridicat. Ocupa-ti timpul cu orice altceva care iti este de ajutor, fa un curs, citeste, munceste mai mult la job, invata mai mult pentru facultate/scoala, gaseste sa-ti ocupi timpul liber cu altceva, si mai ales, incearca ca atunci cand iti apare in minte sa renunti repede la idee.
Succes!

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Doar timpul va inchide ranile.
Este greu sa treci peste o despartire dupa ce ai impartit multe cu omul ala.Si eu am trecut printr-o despartire dar incerc sa ma obisnuiesc.
Ma relaxez, imi gasesc o ocupatie si persoane cu care sa vorbesc, mai vorbesc si cu el amical sa vad ce mai face si ma gandesc ca imi va trece.Sti ca daca e sa fiti impreuna oricum ve-ti fii

| Emma30555 a răspuns:

Trecerea timpului te va face sa l uiți pana la urma dar trebuie sa eviți orice contact cu el pe Facebook sau în realitate. În primul rand trebuie sa accepti situația, sa te gândești ca nu a fost sa fie dar va veni o zi când te vei îndrăgosti din nou, încerca sa fii deschisa sa cunoști pe altcineva.

| 2EXA a răspuns:

Ocupati timpul cu absolut orice poti, iesi afara cu prieteniele, fa activitati, citeste, uita-te la seriale caci iti ocupa tot timpul din lume chestiile alea, pune-te tarziu la culcare atunci cand te simti obosita ca sa nu mai stai sa iti pui intrebari existentiale sau sa te gandesti la el inainte de culcare.Sa fii prea obosita sa mai dai timp creierului sa se gandeasca la asta.
Eu asa as face.

| Alexandra3618 a răspuns:

Scuză-mă ca te întreb îmi poți spune de unde ești te rog?!