| Swetlly122 a întrebat:

Nu mai suport. Deci băiatul ăsta s-a băgat în seamă cu mine, vrea sa ne vedem și apoi m-a lăsat cu seen la o inimioara după ce el mi-a pus o inimioara(ori nu a avut timp să răspundă sau nu a mai știut ce să zică). Ce tot vrea de la mine? L-am vizitat pe Facebook și insta și are urmăritoare super frumoase din acelea sofisticate și pozate in costum de baie sau machiaje stridente, chiar și botoxate care îi dau like, iar eu sunt mai simpluta nu ma machiez așa mult, dar nici nu mă descopăr de haine atunci când postez. Vrea sa ne vedem, nu ne-am mai văzut niciodată, el e fotbalist și mai apare la televizor de ce nu vorbește cu mine sa se împrietenesca mai mult? Eu nu pot, îl plac și o dau in bara daca chiar plac cu adevărat.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi dacă el ți-a pus o inimioară și tu i-ai răspuns la ea, ce naiba mai voiai să-ți răspundă? să stați ca proștii să vă trimiteți întruna inimioară după inimioară ca să nu rămână niciunu cu seen? jesus...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dă-o în bară, că poate că ricoșează și intră în poartă și bagi gol.

| Mosotti a răspuns:

Cauta alt gagic, nu e de tine asta, te arunci unde nu trebuie, daca are n femei, e clar! Daca vrea sex, nu e rau nici asta, ca te simti si tu bine chiar daca nu iese altceva, deci asta sa nu o vezi ca ceva rau. Dar iasa ceva mai mult, nu stiu.

O vrea sex si nu a mai vorbit cand nu a mai vrut sa nu a mai avut timp si de tine. Cand i-o veni lui, va vb cu tine si tu fraiera daca ii mai raspunzi. Ai casunat pe el? Da-l naiba si da de unu okey care nu are n admiratoare, un om mai simplu care sa te atraga la fel de mult, care te place cu adevarat, si ai scapat.
O dai in bara ca ala nu te place, de aia, nu la tine e problema.

| OldSoul a răspuns:

Pai, dupa cum ai spus si tu in cealalta intrebare "Atunci când plac un băiat cu adevărat nu ii scriu fiindcă zic numai aiureli, dar când nu prea plac mă fac plăcută 100%"
Cam asta e problema, mai patetesc si eu asa.

De fel, cand iti raspunde cu un emoticon, nu mai stie ce sa zica, tu, la randul tau ii raspunzi cu un alt emoticon, apoi el iti da seen.
Se mai intampla, asa patesc si eu, si asa fac si eu laughing
Poate parea urat, dar cand nu ai nimic in minte, uneori, e cel mai bine asa.
Dai seen, si reincepi conversatia ziua urmatoare cu forte proaspete.

| aXy99 a răspuns:

Fii atenta sa nu te foloseasca.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sa inteleg ca te-ai suparat pentru ca el ti-a dat o inimioara, tu i-ai dat o inimioara si el nu ti-a mai dat inapoi inca o inimioara?
Cred ca iti imaginezi ca nu esti singura care a primit mesaje de la el, nu fii naiva sa crezi asta. Si-a incercat si baiatul norocul.
Fiecare fata care are cel putin o poza cu ea pe Facebook sau pe insta a primit cel putin un mesaj de genul. Cu asta se ocupa unii baietasi. Si nu numai, sa ii vezi pe aia de 40-50 ani ce texte au sau aia cu nevestele la poza de profil laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vrea de la tine? Ce vor toți băieții. Sa ducă veverița la ghindă.

| OrdanKarris a răspuns:

Ce te face sa crezi ca te va alege pe tine cand are atatea femei care i se ofera fara probleme. In timp ce alta sau altele sunt mult mai usor abordabile si mult mai disponibile sexual decat tine, si arata mai bine decat tine, tu te decizi ce sa nu-i oferi. Din nou, ce te face sa crezi ca te va alege pe tine. Omul are multe alte femei care sunt mult mai bune decat tine din orice aspect. Crezi ca va alege o imperfecta si o frigida. Barbatul alege, si barbatul alege pe aia care e deschisa la sex fara bariere. Nu ai chef sa-i oferi asta sa nu pari tu disperata. Nici o problema, iti gasesti pe altul cu care sa joci jocurile astea prostesti, daca te tolereaza altii bineinteles. Omul are optiuni. Ce ai sa faci, ai sa i le ingradesti? Nu ai cum laughing

| Mosotti a răspuns (pentru OrdanKarris):

Gresesti putin aici! Daca are n admiratoare poate sa o aleaga pe ea daca o place cel mai mult, nu e problema.
Problema e ca nu a facut-o, ca daca o placea cu adevarat vorbea, se vedeau, nu cand nu i-a mai venit lui sau ca era cu alta, nu a mai vb cu ea, nu s-au mai vazut.

O relatie nu se invarte doar in jurul la sex, poate fi fata putin mai asa la inceput, dar sa aiba si celelalte calitati, si deci dupa aia face si sex. Subiecta noastra nu a zis ca nu vrea sex cu el, deci nici asta macar nu e.
Nici nu ar avea de ce sa refuze ea sexul, ca asa cum am zis, se va simti si ea f bine chiar si daca se vad doar pentru sex, nu stiu de ce fug femeile de sex simplu ca de puscarie. O runda de placere cu un partener placut, e binevenita mereu. Parca le bate, nu ca le-ar oferi placere, ma ia rasul. Adica isi bate joc unu de una ca-i ofera placere?! Ma refer la aia "aa si-a batut joc de mine, m-a f si a plecat", ciudat, a venit a avut si el si tu placere, aia e, e okey.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Mosotti):

Permite-mi sa te luminez cu cateva aspecte dandu-ma pe mine ca exemplu.

1. Tipa de mai sus vrea sa-l puna pe domnul fotbalist in orbita ei, adica da, il place, poate deveni sexuala treaba rapid, dar vrea sa joace jocul ala muiericesc stupid unde el sa ajunga sa stea la fundul ei, sa investeasca mai mult decat dansa, ca apoi ea sa detina toata puterea in relatie si in felul asta sa minimalizeze durerea in caz de o despartire, sa poata ea pleca cu fruntea sus si fara regrete. Ori asta nu se intampla in cazul de fata. Omul are optiuni, multe. iar ei nu-i convine asta.

2. Nu intelegi de ce femeile fug de sexul simplu ca de puscarie? Iti ofer cateva motive. Motivul nr.1, femeile vor sa foloseasca sexul ca arma sau ca parghie de control pentru barbati, iar asta pentru ca sexul desi este important si pentru femei, nu este nici pe departe la fel de important ca pentru un barbat. Relatia si legatura emotionala este prioritara. La noi, sexul e ca pisharea: trebuie sa-l faci undeva, cumva, candva, daca se poate te duci si te pisi la un hotel de 5 stele, dar daca nu e posibil asta si buda de la o benzinarie te rezolva. Intelegi cum zic? Oricum, trebuie facut. Motivul nr. 3: cu cat o femeie face sex cu mai multi barbati cu atat imprumuta trasaturi de la toti acei fosti parteneri care si-au pus amprenta pe sufletul ei cand si-au dat drumul in ea, aspect care cu timpul o face mult mai toxica, mai insuportabila cu un bagaj emotional mare, cu o lista kilometrica de asteptari care este pusa in spinarea unui tip care poate doar vrea sa se distreze si sa se simta bine, nu sa practice abstineta pentru ca dansa a fost ranita si lovita emotional de altii. Nu gresesc eu cu nimic si nu am nimic de demonstrat femeilor care tin cu orice pret sa se eschiveze de la sex pana li se demonstreaza lor contrariul la prostiile din capul acestora. Intelegi cum zic?

3. O relatie nu se invarte doar in jurul la sex. Da, adevarat, dar se invarte in primul si cel dintai rand, la sex. Uite aici e diferenta. Eu personal nu concep relatie daca nu este chimie in pat. Nu concep relatie cu nici o muiere care nu e si ea pe lungimea mea de unda, care nu are si ea mancarimi, sau care are chef sa-si foloseasca aparatul ei reproducator ca momeala si ca unealta de constrangere. Cand o femeie cu adevarat isi cunoaste valoarea nu va incerca sa supraestimeze pretul vaginului ei din motive ca nu are nimic altceva de oferit mai de pret, DECAT VAGINUL. Cand nu ai altceva de oferit decat vaginul, incepi sa pui un pret astronomic pe accesul la acesta, incepi sa-ti faci griji sa "nu pari disperata in fata lui" sau sa te plangi "ca are si alte pretendente mai bune si mai frumoase". Nu fratele meu, o femeie cu adevarat stapana pe dansa si pe sexualitatea ei va stii cum sa se diferentieze de alte pretendente, va stii exact ce sa faca si ce sa ofere ca sa ma fure.winking Si eu ca barbat doresc sa fiu "mindblown", sa fiu impresionat, multumit de dansa. Intelegi cum zic?

4. "poate fi fata putin mai asa la inceput, dar sa aiba si celelalte calitati, si deci dupa aia face si sex." ===> Nu obisnuiesc sa confer calitati asupra unei femei din oficiu. E o prostie asta, sa presupun ca "are alte calitati" si sa ignor chestii care ma intereseaza doar ca, vezi tu, ar avea ea calitati ascunse de care eu nu sunt constient, dar care "sigur" le va arata. Nu asum nimic. Ceea ce vad, asta accept. Subiecta noastra nu a spus ca nu vrea sex. Nu a spus nici ca vrea. In schimb mi-a sarit in ochi faptul ca formuleaza totul in asa maniera incat "nu vrea sa para disperata", ori mie aceasta atitudine imi spune multe, intelegi?

Observ ca incerci sa atribui calitati rationale asupra subiectei noastre, si anume ca, citez: "Parca le bate, nu ca le-ar oferi placere, ma ia rasul. Adica isi bate joc unu de una ca-i ofera placere?! Ma refer la aia "aa si-a batut joc de mine, m-a f si a plecat", ciudat, a venit a avut si el si tu placere, aia e, e okey." Daca tu esti rational, si tie ti se par logice anumite aspecte, nu inseamna ca si ea e la fel, dimpotriva, realitatea arata exact invers, cu exceptiile de rigoare. Intelegi cum zic?winking

| Mosotti a răspuns (pentru OrdanKarris):

1 - Nu stiu daca chiar asa vrea tipa sa detina controlul, eu am citit ce a scris si am tras o concluzie, ca el nu o baga in seama, am luat cum apare cazul, nu mi-am facut eu in cap anumit scenariu. Dar sigur, sunt gramada cum zic tu. Daca si subiecta noastra e la fel si tu ai zis bine, atunci e nasol din partea ei, daca are intentii din astea.
Eu am inteles ca pe ala il doare la basca de ea, nici asa nu este bine. Ca ea e dispusa sa vorbeasca si sa tina legatura. Acuma sincer, si eu cand plac pe una nu o ignor ce dracu! Stau de vorba cu ea, ma vad, si daca simt ca vrea sa detina controlul, atunci adios, dar nu pornesc cu aceasta idee din oficiu. E lipsa de respect sa lasi omu cu ochii in soare dupa ce ai discutat ca va placeti.

2 si 3 - Eu am inteles ce zici dar doar barbatii fraieri stau sub control la una doar pentru un sex, ca mai exista si dame de consumatie, si maini, chiar am recomandat asta pentru ca sexul cu una sa fie la fel de important cat e si la ea, sa nu mai fie asa "nemancat" ala, deci am propus solutie, si asa nu va mai fi sexul mai important la barbat decat la ea. Faza cu, cum e emotional daca se culca cu 5 barbati, asta nu stiu ca nu am experienta in asta, dar daca tu zici, asa e sigur, ca pari un om cu experienta.
Sincer? Si la mine primeaza relatie si legatura emotionala, sexul dupa. Ca pentru sex am zis, exista celelalte doua solutii, dar sufleteste ma intereseaza mai mult, sa fie intai o prietenie f buna, sa ne intelegem, sa avem chestii comune, sa fim atasati unu de altul, sa ne dam atentie, sa ne respectam, as putea face o relatie si fara sex la o adica. Asa cum pot si invers, sa fac sex si atat. Desi am pofta destul de sus pentru sex, dar folosind si celelalte doua metode nu sunt disperat asa dupa sex, nu caut neaparat la o femeie ce pot face si altfel, caut ce nu pot face si altfel. Evident ca trebuie sa fie si sexul, dar nu pe primul plan.
Problema e ca mai bine zis, se eschiveaza de la sex cu cine nu le place, cu cine place, le face orice, deci am cam gresit putinel.

4 - am zis sa aiba calitati pe care sa le vad, evident, nu doar ca le-ar avea, si dupa ce ma conving ca le are, atunci fac acea relatie, normal ca nu atribui ceva din oficiu.

5 - Pai nu ma refeream la subiecta noastra, ca ea nu a zis ca se fereste de sex, ziceam la general ca multe fug de sex simplu, pai rational e normal sa se gandeasca, ca de ex am intalnit si fete care se simt bine la pat si atat, fara legatura cu celelalte, au finalizare si aia este, rational gandeste ca e bine sa da, decat sa fuga de ceva placut. Si atat timp cat si ele au finalizari tari de le vine sa tipe, nu stiu cum de nu e asa important sexul. E corect ca barbatu are pofta sus ca are testo mult mai sus, inseamna ca si ele au finalizari puternice dar pofta mai jos, adica vor mai rar, poate asta e, nu ca are mai slaba placerea sexuala.
Probabil la asta te referi, ca doar pofta e mai rara ca la barbat, nu intensitatea finalizarilor e mai mica.

Eu unu nu leg partea emotionala de un simpla finalizare sexuala. Poate ca sunt programate sa se declanseze si partea emotionala odata cu sexul, ca sa fie impinse la stabilitate pentru copii, deci tot natura stapana se pare, le-a softat si ele au executat. Dar softarile astea nu sunt pro intelegere intre barbat si femeie, sunt asa mari diferente ca nici nu stiu cum pot sta cuplati unu cu una, gandire, pasiuni, discutii total diferite 95 %, chiar nu am inteles ce se grabesc barbatii sa se insoare. Eu daca nu vad ca am destule in comun, nu stau cu acea femeie! Si sincer? Nu am intalnit asa ceva pana acum. Parca fac parte dintr-o specie diferita, si noi pentru ele la fel, nu stiu ce sa zic.
Chiar si de la fete am auzit chestia aia "ne vedem, facem sex o noapte si de a doua zi nu ne mai cunoastem", avea si o prescurtare asta, tipul asta de intalnire, deci sunt care fac cum zic eu.

| GherGhe_Valntin_1998 a răspuns:

Poate nu îi plac fetele " moderne" și chiar te place doar că nu a avut timp să îți răspundă sau poate vrea să crească dorința de al vrea întrebându-te de ce nu îți Răspunde ce face, te place, am zis ceva greșit de nu îmi Răspunde. Important sa nu fi disperata happy baftă