| LQ4DnyS a întrebat:

Peste 3 saptamani urmeaza sa merg la prietena si o sa stau acolo o saptamana. Am putine emotii pentru ca o sa ma intalnesc cu parintii ei. Ii cunosc dar nu am stat niciodata atat de mult cu ei. Vreau si eu niste sfaturi cum sa ma comport ca sa nu las o parere proasta si sa nu ma pierd adica sa ma emotionez. Nu stiu deloc cum sa fac ce sa fac... va rog sa ma ajutati! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Presupun ca esti baiat, vad ca te preocupa lucrurile tehnice. Trateaza fata cu respect, fii afectuos cu ea dar tine-ti gesturile intime pentru cand sunteti numai voi doi. Fii politicos si respectuos cu toata lumea. Pastreaza-te curat si imbraca-te frumos dar fara sa iei ochii. Cand mergi acolo ar fi bine sa ai cate un cadou mai mult simbolic dar bine gandit pentru fiecare membru al familiei ei, si cate un buchet de flori pentru fete (inclusiv mama). Pentru prietena sa fie trandafiri rosii, pentru mama ar fi bine tot trandafiri dar de alta culoare.
Daca te emotionezi si te pierzi nu e o problema, arati indirect ca fata este foarte importanta pentru tine. Nu vei lasa o impresie proasta!

1 răspuns:
| Deby a răspuns:

Mamei ei ar trebui sa-i duci niste flori si tatalui o sticla de vin sau ceva, o mica atentie.Nu e mare chestie, daca o sa vada ca esti serios si ca tii la fata lor nu o sa aiba nimic cu tine.