| Anonim9997557 a întrebat:

Recent eram cu tatal meu si primea mesaje non stop si se indeparta sa le stearga ca sa nu le vad. Am ajuns acasa si am intrat pe Facebook-ul lui si am descoperit ca o inseala pe mama.
Acum nu stiu ce ar trebui sa fac: sa ii spun lui maica mea, sa uit?
nu stiu cui sa cer o parere
Multumesc anticipat!

21 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce ar trebui sa fac:
Nu rezultă de nicăieri ce ar trebui să faci.
Te gândești singur ce urmează și decizi.

| Vikaa a răspuns:

Ii spui mamei tale.

| GouDidodino a răspuns:

Stai potolit si vezi de treaba ta, cand o sa ajungi la vârsta lui o sa faci acelasi lucru. Nu te baga, daca nu cumva vrei sa se despartă si sa crești decat cu unul din ei.

| Anonim9997557 explică (pentru GouDidodino):

Cred ca ar fi mai bine asa happy

| llleo a răspuns (pentru GouDidodino):

Hai să nu generalizăm. "O să faci același lucru". Mai absurd de-atât nici că se putea. Să nu mai spui așa ceva. Sper că nu te-am supărat, dar am simțit nevoia să-ți spun asta.
Spor.

| Anonim9997557 explică (pentru GouDidodino):

Ma mai gandeam sa imi fac un cont anonim de Facebook, si sa ii dau mesaj copilului acelei femei
O sa o distrug
Nu stie cu cine se pune

| FreddieM a răspuns:

Da ca ai un raport prietenesc cu tatal tau, de ce nu il intrebi simplu, ca ai observat ca se comporta cam dubios si tranforma-te eventual in aliat ca sa afli adevarul si cauzele, poate si o solutie, sugerandu-i ca greseste. Daca nu faci nimic va persista in greseala cu consecinte dezastruoase pentru familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Acum că ai încălcat regulile de confidențialitate, ar trebui să te simți într-un fel vinovat, chiar dacă este vorba despre tatăl tău. Dat fiind faptul că i-ai intrat în cont..., fii cu tact, pregătește-ți "poezia"! E bine să-i ai pe amândoi părinții lângă tine, deci, evaluează bine riscurile!

| GouDidodino a răspuns (pentru Anonim9997557):

Vezi de treaba ta, nu te baga, încă odată iti spun, o sa iasa circ si o sa-ti para rau cand o sa crești doar cu unul din părinți. O sa ajungi si tu in postura tatălui tău, e o chestiune de timp.NU TE BAGA

| Justme1997 a răspuns:

Mai bine il dai de gol, pentru binele mamei tale. Daca crezi ca ii este mai bine într-o relație unde este inselata, las-o asa

| qwertpro a răspuns:

Salut,depinde mult si de parintii tai,tu stii mai bine cum ar putea reactiona mama ta daca ar afla. Faptul ca tatal tau o inseala pe mama ta evident ca e o problema uriasa, dar intai de toate trebuie sa fii absolut sigur ca el intr-adevar iubeste o alta femeie, nu banuieli, dar dovezi concrete, mesaje in care intr-adevar acesta recunoaste iubirea.Nu poti sa il acuzi daca ai vazut doar niste mesaje mai dulci sau emoticoane, poate vorbeste cu o prietena foarte buna de candva, sau o ruda apropiata, e greu de spus.Incearca sa vorbesti cu mama ta, arata-i ce ai vazut si lasa ea sa decida cum sa procedeze mai departe. Daca vei tacea, iti va fi greu sa te uiti in ochi la tatal tau si s-ar putea sa te simti urat ca ascunzi un asemenea secret.Adevarul odata si odata tot iese la iveala, daca nu acum atunci mai tarziu.Important e ca mama ta sa nu te dea de gol.

| cris54321 a răspuns:

Da-l afara pe nenorocit daca isi bate joc de maica-ta.

| mgtow a răspuns:

Trebe anuntata dar dovezile sa le ai ca sa vada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca eu as fi in locul tau i-as spune mamei. Pana la urma pune-te in locul ei. Tie ti-ar placea sa traiesti intr-o iluzie ca totul este bine si frumos alaturi de sotia ta si cand colo ea sa te insele? Chiar si daca se vor desparti, asta este. Iubire cu forta nu se poate si si asa nu prea mai sunt in realitate impreuna daca exista o astfel de ruptura in relatia lor. Ar trebui sa nu fi egoist, sa te gandesti doar la tine. Gandeste-te la mama ta, ar fi mult mai bine pentru ea sa afle situatia in care este, decat sa continuie sa traiasca intr-o minciuna.

| Ana7807820 a răspuns:

Buna. In primul rand, nu spune nimic mamei tale deoarece nu vrei sa isti o cearta mare intre parintii tai si dupa sa fii pus sa alegi pe unul dintre ei. Ori tatal tau realizeaza ce face si o lasa pe acea femeie, ori recunoaste de unul singur fapta in fata mamei tale. Am mai citit si alte comentarii si ideea cu crearea unui cont fake de Facebook nu e rea, insa sa nu fii exagerat de "sarat" (rau).
Bafta cu ducerea tatalui tau pe drumul cel drept!

| Anonim9997557 explică (pentru Ana7807820):

Pai scuze, am facut Facebook-ul si acum imi vine in cap o alta terorie, cea inversa
Dupa acest cont sa imi trimit mie mesaj si eu sa ii arat lui si lui mama
Ce ziceti?

| Larysa690 a răspuns:

Mai bine nu te baga, lasa sa afle singura mama ta cred ca tot va afla pana la urma

| Ana7807820 a răspuns (pentru Anonim9997557):

Umm ciudata idee. Ai grija mare daca nu vrei sa fii si tu implicat in cearta parintilor.

| Anonim9997557 explică (pentru Ana7807820):

Nu stiu dar am nevoie urgent de o parere
Sa ii scriu sotului respectivei femei si sa ii spun ca il insala( de pe un cont fake, evident)
?

| sofisis a răspuns:

Eu in locul tau i-as spune lui taica miu ca am aflat si ca ori termina cu aia, ori ii spune el mamei mele. Daca nu face nici una din cele doua, i as spune eu mamei.
Imi pare rau, cu toate ca am copii la randul meu, vreau sa cred ca nu chiar toata lumea e capabila sa te lase sa fii luat de prost. Eu as vrea sa aflu daca sotul meu m-ar insela iar daca unul din copii ar stii si nu mi-ar spune, m-as simti tradata, mintita, prostita.
Tu ca si copil nu ar trebui sa te apuci sa te razbuni tu pe femeia aia, sa vorbesti tu cu sotul sau copiii ei. Nu e locul tau sa faci asta. Nu pe tine te inseala.

| Ana7807820 a răspuns (pentru Anonim9997557):

Nu, deoarece ar intreba dupa de unde stii tu