| Swetlly122 a întrebat:

Recent m-am întâlnit cu un băiat eu nu voiam, dar a insistat exagerat de mult. Faza e ca îl știu de multi ani și știu că nu prea are scrupule și mai știu că are și alte intenții, mi-am dat seama de când m-a întrebat dacă sunt sau nu mai sunt..Era întuneric și eu eram pe scaunul din dreapta mai în pustietate putea profita de mine, de ce nu a făcut-o? Pt că i-am zis că încă nu mi-am început viața sexuală de aia? Dar oricum a fost nașpa, am simțit puțin starea aia de frica și sperietura.

9 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Daca ti-ai dat seama de acele lucruri de ce ai cedat insistentelor?
Probabil ca nu era baut fiind la volan altfel sarea pe tine.
Ai mare grija mai fato!

| darrio2007 a răspuns:

Să inteleg că doar te-a intrebat acele chestii dar nu a profitat de tine? Bravo lui!
Se pare că iti pare rău că nu a facut-o.

| Mosotti a răspuns:

Si ce? Ce treaba ai tu? Da-l naiba, nu esti obligata sa te intalnesti cu el, spune la parinti si se va rezolva. Ia uite pentru ce ti-e tie frica, pentru un dobitoc. Nu a facut-o de frica politiei ca era posibil sa o incurce! NU te mai duce cu el sub nici o forma, ca nu se stie. Nu esti proprietatea lui, spune si la prieteni, colegi, se rezolva, dar mai ales la parinti.

| Andreeush a răspuns:

Păi dacă știai că nu e de încredere de ce ai acceptat să ieși cu el?

| Frank51 a răspuns:

Putea sa fie Casiano del mar, dar din fericire el nu are masina. laughing

Ai grija cu cine iesi, nu iesi cu oricine. Discuta inainte la telefon si fa-ti o parere despre el, apoi dupa cateva saptamani te intalnesti ziua, si asa mai departe. Ia-ti toate masurile de siguranta.

| aXy99 a răspuns:

De ce ai mai iesit cu el daca nu voiai?
Ce varsta ai?

Răspuns utilizator avertizat
| Sunshine123 a răspuns:

Buna! Iti recomand sa te departezi de tipul acela sau macar sa ii aduci la cunostinta granitele pana unde el poate merge in aceasta relatie cu tine. Faptul ca tu te simti speriata e singurul lucru care conteaza acum. Apeleaza la parintii tai sau la cineva de incredere pentru a-ti asigura spatele atunci cand ii comunici individului decizia ta de a rupe relatia. Niciodata nu poti stii ce gandeste si ce intentii are cineva care iti inspira teama, nu avem instinct degeaba, asa ca frica pe care ai simtit-o poate avea si un motiv ascuns in spate.

| Cduncfujndf a răspuns:

Indiferent cât de insistentă este o persoană, trebuie să o refuzi dacă știi că e nu o să iasă un lucru bun.
Nu sta lângă el dacă îți e frică. Ai grijă la ceea ce faci, și în ceea ce te bagi. Te poate afecta mai târziu.