| Octavia_Tecucianu_1999 a întrebat:

Hei Tpu.Sunt prietena cu un Baiat pana cand am aflat ceva.Matusa lui de gradul 1 este nasa mea de botez. Unchiul lui de gradul 1 este nasul verisoarei mele, iar Mătușa lui de gradul 2 cu unchiul meu de gradul 1 sunt căsătoriti.Noi doi suntem neamuri dar nu știu de ce grad.Imi poate spune cineva ce grad de rudenie este între noi?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Vestea proasta este ca toate gradele insirate acolo sunt gresite. Vetea buna este ca fiind vorba de nasi in primul caz, de nasi in al doilea caz si de casatoriti in al treilea, nu exista un grad de rudenie intre voi, fiind vorba strict de aliante.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cum socotesti tu "matusa lui de gradul 2"? Doar prin aceasta sunteti rude indepartate, desi n-as putea spune de ce grad, avand in vedere ca nu stiu ce intelegi tu prin matusa de gradul 2.

| AdrianVoicu a răspuns:

Stai ca iti zic imeeediaaat
Pisica nepotuluii bunici cu unchiu lu varu-miu, radical din patru la puterea a 3a, 1+1+2+1 =4
Da, stiam eu suntetii de gradul 69 laughing)

| ShamelessQboy a răspuns:

Cam de gradul 6 la pătrat, deci puteti sa faceti sex fără probleme!