| Swetlly122 a întrebat:

Hei TPU, vin cu o mare supărare pe inima! De curand m-am atașat de un băiat și el la randul lui de mine, apoi după un timp îmi spune că nu poate trece peste relația precedentă și că nu poate lega nicio relație cu cineva.I-am spus că m-a rănit și cică ii pare foarte rău. Acum văd că are o noua iubita.Ma simt foarte nașpa, ce as putea sa fac pentru a mă simți mai bine?

Răspuns Apreciat de Editori
| Ciubowski a răspuns:

Din start faptul ca "nu a trecut peste relatia precedenta" a fost o minciuna si decat sa te preocupi de astfel de persoane mai bine te gandesti cum faci sa te gandesti mai mult la tine?

Adica, cum faci ca atunci cand intalnesti pe cineva sa te asiguri ca nu vei fi ranita, si sa iei totul cu un "graunte de sare" pentru ca prin unele replici poti intelege mai multe decat ceae ce pare.

Faptul ca "nu a trecut peste relatia precedenta" poate insemna fie ca nu este atras de tine (desi spune asta), fie se vede si cu altcineva si nu vrea sa iasa ca fiind cineva care inseala, fie... pur si simplu chiar nu a trecut peste relatia anterioara si l-a afectat asa de tare incat nu se poate dedica 100% tie.

Daca ar fi fost intr-adevar interesat de tine, facea eforturi sa uite persoana respectiva si sa fie alaturi de tine.

Tot ce poti tu sa faci acum e sa te bucuri de activitatile preferate, sa iti cauti hobby-uri care sa te faca sa uiti de el (cel putin o perioada de timp) pana gasesti pe cineva de incredere.

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Sa il uiti. Nu merita sa suferi pentru cineva inexistent, si care nu ar mai putea fi cu tine niciodata.

| Plato a răspuns:

Pretexte. Nu te-a mai vrut, asta e tot. Nu fosta relatie, nu prostii.
Treci pur si simplu peste, n-ai pierdut nimic deoarece n-a fost nimic niciodata.

| Delitra666 a răspuns:

Ca să treci peste ai putea cunoaște un nou băiat și ai putea avea o nouă relație. Poate așa l-ai face și gelos și să regrete ce-a pierdut. Dacă nu.i-ai putea despărți, dar nu e o idee prea bună.

| OrdanKarris a răspuns:

Sa nu mai acuzi barbatii ca te ranesc. Tu te ranesti singura, nu ei. El s-a dus la alta pentru ca a vazut ca te tii de acuzat si victimizat. Nu i-a mai trebuit sa stea cu tine. Vrei sa ramana barbatii cu tine, nu-i mai acuza aiurea de chestii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te-a rănit el, te-ai rănit tu. El nu era obligat să te iubească.
Ca să te simți mai bine, începi să cauți pe altul. imediat.

| Adry05 a răspuns:

Te-a mintit, pur si simplu s-a plicitisit de tine sau isi gasise pe cineva mai bun.

| Hammurabi a răspuns:

A fost un mod finuț de a-ți spune că nu vrea să înceapă o relație cu tine.
Probabil a avut motivele lui.
Trebuie să înțelegi și să nu mai aștepți ca orice băiat pe care îl cunoști să se transforme într-o relație.

| Andreeush a răspuns:

Îl uiți și treci mai departe.