| monycutzza a întrebat:

Hei. Trebuie sa merg cu iubitul la o cununie civila dar nu știu ce cadou sa le ofer mirilor. Ma gândeam și la o alta varianta, sa le dau bani (cam 150 lei de pers). Idei... Păreri?!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La cununia civila se iau doar flori pentru sotie.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă face la restaurant cununia, vezi cât este meniul și oferă niște bani. Dacă tu ai în buget 150 de lei este ok și asa

| Werrich a răspuns:

Dacă mergi la petrecerea de nunta nu le mai dai bani la cununia civila.

| monycutzza explică (pentru Werrich):

Anul asta face doar cununia civila, peste 2 ani cea religioasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite recomandarea mea:-> https://www.isaharus.ro/tablou-mare-cu-peisaj-si-verset-biblic

| gigite a răspuns:

Flori,... si factura pentru un produs casnic, parerea mea.

| Cksihja a răspuns:

Un lănțișor o brățară și prezervative pentru mire.

| amaliab1997 a răspuns:

Daca nu e deja prea târziu poti sa le iei un set de pahare pentru miri https://www.breslo.ro/item/pahare-miri-pictate-manual-2123738
Sau pentru miri si nasi, zic si eu baftă! :)