| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Va rog sa ma ajutati....Acum ceva timp m-am mutat la sora mea in Cluj din Botosani.Totul era ok dar de ceva timp ne tot certam si acum am suparat-o foarte tare si vrea sa ma trimita inapoi la Botosani.Eu nu vreau sa merg pentru ca o sa ajung la un liceu naspa dar mai mult de atat nu vreau sa imi stric viitorul.O alta problema si cea pentru care vreau ajutor este ca tata e bolnav cu nervii daca pot sa spun asa si daca ar afla ce am facut si ca sora mea nu mai vrea sa ma tina la ea ori ar ar muri ori m-ar bate de as ajunge in spital.Nu stiu ce sa fac, va rog sa ma ajutati.Nu vreau comentarii cum ca sa imi cer scuze ca degeaba e prea tarziu.Stiu ca ar fi trebuit sa ma gandesc la asta inainte de a face ce am facut dar am fost o idioata.Nu stiu cum sa fac cu ai mei, in nici un caz nu vreau sa ii zic tatalui meu ca din cauza asta vreau sa ma intorc in Botosani, imi e super frica cu siguranta voi ajunge vai de capul meu si fara nici un viitor pentru ca ai mei nu au bani sa imi plateasca gazda sau camin nici aici si nici in Botosani(ai mei stau la tara). Daca e cineva care ma poate ajuta orice sfat e bine venit.

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Nu stiu cum pot sau putem sa te ajutam daca nu stim ce ai facut, cat de grav e si ce implicatii poate avea in viitorul tau si/sau al surorii tale. Cel mai bine e sa incerci sa vorbesti cu sora ta si sa o implori sa nu te trimita inapoi.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Veneai in Brasov la mine dar daca faceai o gafa tot la botosani te trimiteam.

| Freya1 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rasista dar imi permit o gluma.Ai venit din Botosani ce se astepta si sora ta sa faci big grin...
Vorbeste cu ea ca nu o fi dracu atata de negru, stai cuminte si nu mai face boacane ca nu te va lasa pe strada fi serioasa.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Îți ceri scuze de la sora ta.

| natalia7prut a răspuns:

Poți să îi cer surori tale încă o sansă si să îi promiti că îți vei schimba comportamentul spune-i exact de ce nu vrei să placi si roag-o să îți mai da o sansă. Sper să reușești.

| uuuuuddd a răspuns:

Mna poate o sa vi se para amuzant dar am facut vreo 6 absente si nu i-am spus ca ea are catalogul online pe telefon si am crezut ca stie

| uuuuuddd a răspuns:

Multumesc pentru ajutor dar deja m-a trimis in Botosanisad Maine am tren