| Danna28 a întrebat:

Hei! Vi s-a întâmplat să aveți mama profesoară și să vă spună colegii sau alți elevi ca ce bună e mama ta sau alte chestii mai urâte? Ca tot începe școala în puțin timp, cum credeți ca trebuie sa se imbrace o profesoară să nu fie considerată provocatoare? Și credeți ca la mama hainele sunt problema? Oare sa-i zic ce zic unii elevi despre ea?

56 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai si daca zice ce buna e mama ta e ceva rau?! Era rau daca zicea ca nu e buna, ce dracu.
Nu e deloc chestie urata, lasa-i sa zica, fi mandru ca ai o mama asa admirata.
Urat e daca injurau, insultau si altele.

Tu nu zice la nimeni nimic de ea, las-o sa se imbrace cum vrea ea, nu ai tu treaba.
Si nu ii zice mamei ce zic altii despre ea, lasa asa cum e treaba, ce treaba ai tu?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ar trebui sa fii mindra ca ai o mama considerata de elevi "buna" si in sensul ala carnal, nu doar ca profesoara. happy Daca are forme si e in forma, doar nu vrei sa se imbrace cu un sac si cizme de vinatoare? Sa nu fie obscena. Oricum imaginatia la adolescenti e la cote maxime in directia asta, deci oricit de decent ar fi imbracata, ei tot vor avea vise si scenarii cu ea... happy

| Danna28 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ce înțelegi prin "sa nu fie obscena "? Dar de ce sa aibă vise cu ea?

| Danna28 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am încercat sa ți dau mesaj în privat, dar nu ma lasă

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Danna28):

Fara prea multa piele expusa/chestii foarte mulate, de astea...

| Danna28 explică (pentru GabiDumitrescu):

Poarta pantaloni de costum și iti dai seama ca toți sunt strâmți în partea de sus.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Danna28):

De ce sa aiba vise, lol. Sint adolescenti, hormoni.

| Danna28 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nuu...ma gândeam ce fel de vise sa și facă...asta te întrebam.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Danna28):

Erotice, desigur. P0rno, mai exact.

| Danna28 explică (pentru GabiDumitrescu):

Strada...sa știe ea la ce se gândesc unii, crezi ca are habar ca se vorbește de ea?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Danna28):

Si de ce ar trebui sa o intereseze? Se simte bine in pielea ei, arata bine, sanatate si viata lunga! Sint milioane de prosti printre noi care mor de grija altora.

| Danna28 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ai dreptate. Dar ar zice ce tâmpiți, în loc sa le fie gândul la lecție, la ce se gândesc ei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Danna28):

Poate or fi si cu gandul la lectie. Eu in liceu aveam o profa de franceza, proaspat absolventa, o bomboana de fata. In a doispea a zis la inceputul semestrului doi ca aia care nu dau bacul la franceza pot sa nu mai vina la ore, ca le incheie mediile oricum. Eu chit ca dadeam la engleza, eram fluent si in franceza atunci si ma duceam efectiv de placere. Si uneori ca sa particip la lectie, ca aia care dadeau bacul la franceza erau cam lemn... Aveam filme cu profa? DESIGUR! P0rno? Bineinteles! Eram nesimtit sau ceva? Nu, ca domnisoara era o bomboana pur si simplu. Din orice punct de vedere. Atita vreme cit nu o iau elevii pe aratura, o profesoara care e macar un pic sexy nu vad de ce si-ar face probleme de ceea ce se petrece in capetele lor...

| Danna28 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ce inseamna" dacă elevii nu o iau pe aratura "?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Danna28):

"Daca elevii nu se comporta civilizat"...

| outsidethebox a răspuns (pentru Danna28):

Ok, in sfarsit un detaliu folositor: sunt mulati in partea de sus si nu mulati integral pe picior! Pantalonii au o anume croiala, zici ca sunt office, deci sper ca si-a luat numarul corect si nu unul mai mic. Sau poate i-au ramas mici?
Cat despre reactia colegilor, la varsta asta sunt atat dezinhibati cat si cu tendinte spre a face rau / sadici, lor le face placere sa te chinuie cu asta. Nu le face pe plac, nu lasa sa se vada ca te afecteaza, esti o fata dezghetata si inteligenta foc, ai putea fi "dracul gol" pentru ei, la randul tau, insa nu escalada situatia, raspunde-le in aceeasi nota.

| Catrice a răspuns:

Zi-i și o sa vina și mai sexy laughing

| Danna28 explică (pentru Catrice):

De ce sa facă asta?

| Catrice a răspuns (pentru Danna28):

N-o sa se oprească pentru ca asa ii vrei tu. E mare, e conștientă de ce se zice în jurul ei, dacă arata bine de ce nu.

| Danna28 explică (pentru Catrice):

De unde știi ca știe ce se zice în jurul ei?

| Catrice a răspuns (pentru Danna28):

Doar n-o fi proasta...

| Danna28 explică (pentru Catrice):

Eu te întreb de unde sa știe ca zic elevii ca e buna...

| Catrice a răspuns (pentru Danna28):

Crede-mă ca profesorii știu ce se zice despre ei și nu numai prin școală.

| Danna28 explică (pentru Catrice):

Pai și ce părerea are despre asta? Când aude?

| Catrice a răspuns (pentru Danna28):

Pai de unde sa știu eu ce crede mă-ta laughing hai ca asta-i bună.

| Danna28 explică (pentru Catrice):

Iti ceream o părere, nu trebuie sa răspunzi urat.

| Catrice a răspuns (pentru Danna28):

Da nu ți-am răspuns deloc urat, ți-am zis adevărul. Tu știi ce fel de om e ai ce ar crede. Poate ii place sa fie complimentata, poate își cauta amanthee hee

| Danna28 explică (pentru Catrice):

Nu are de ce sa-si caute are soț acasă care este destul de gelos, ii place sa arate bine.

| LoveSleep a răspuns:

Nu m-am prins ce e cu contul ăsta.
Din cate se pare, tu ești cea despre care se vorbește. Sau daca nu, ce e cu intrebarile anterioare?
Si daca amandoua intrati pe cont, de ce ai mai zis "oare sa ii spun ce zic unii elevi despre ea?"

Astea sunt întrebări care ma nelinistesc teribil.

Si nici un raspuns nu pot sa iti dau, ca nu e tot una sa-i raspunzi copilului la intrebarea asta cu sa-i raspunzi adultului.

Sorteaza-ti minciunile si te mai așteptăm.

P. S: Daca tu esti profesoara, pare ca ai niște fantezii acolo, care nu prea sunt ok.
Se vede din răspunsurile pe care le dai.
Vezi un psiholog totusi.

| RobertMoon a răspuns:

Daca nu ne dai o poza nu ne putem face o părere. Am și eu mama profesoară și se îmbracă decent, adică fără rochii super scurte sau bluze decoltate. Daca mama ta se îmbracă provocator înseamnă că e genul care cere atenție de la bărbați fără supărare, alt motiv nu vad daca zici că vine așa la școală.

| Danna28 explică (pentru RobertMoon):

Am zis eu ca se imbraca provocator? Mama ta nu poarta pantaloni de costum strâmți? Și rochiile cât de lungi sunt? Și ce varsta are dacă nu te superi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Profesoara se îmbracă frumos pentru ceilalți profesori bărbați cu care stă în pauze în cancelarie.''

Orice om se imbraca in primul rand sa se simta el bine in pielea lui.
E aberant sa gandesti ca toti sunt ca tine si cred ca femeile graviteaza in jurul plii
Oricum arati ca femeie atragi, nu e nevoie de efort suplimentar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paranoia, tataie.

| Danna28 explică (pentru anonim_4396):

Si părerea dumneavoastră?

| geoconda a răspuns:

Nu, nu știu cum e. Dar tu nu ar trebui sa îi bagi în seamă. Crede-ma, fiecare e cu interesul lui. Iar după îmbrăcăminte, nu contează. E femeie în toată firea, ce provovare?

| Danna28 explică (pentru geoconda):

Pai unii zic ca hainele te fac provocatoare

| geoconda a răspuns (pentru Danna28):

E profesoara, învățătoare ce o fi... are dreptul sa se îmbrace cum dorește atâta timp cât a învățat carte la viata ei ca să ajungă acolo unde este. Bine, nici sa vina în chiloți la școala

| Danna28 explică (pentru geoconda):

Iti dai seama ca nu se pune problema, dar se mai poate vedea forma lor prin pantaloni, asta se pune?

| geoconda a răspuns (pentru Danna28):

Drăguta mea, spune tu, nu e normal sa purtam chiloți? Ce dacă se vad? Intr-un final o sa murim toți și nimeni nu își va aminti nimic de noi. Trăiește qsa cum vrei. Nu mai baga în seama. Auzi de ce te vaiți tu, ca se vede dunga de la chiloți. Doamne ferește. Nu e nimic anormal

| Danna28 explică (pentru geoconda):

Asa este, eu ziceam sa nu fie prea sexy ca se vad prin pantalonii albi.

| HelpingHands a răspuns:

În primul rând, dacă mămica ta este frumoasă și se îmbracă provocator, atunci ar trebui să se gândească la acei copiii ca la propriul său copil. De ce s-ar îmbrăca provocator față de el? E normal așa ceva? Un educator e ca un părinte. Dacă nu face nimic să fie provocatoare și doar are un chip frumos, fără să i se vadă formele, atunci problema e la copiii, că se gândesc la prostii! Recomand să nu se rujeze, să nu se fardeze... să se comporte ca o mămică care stă acasă cu copilul! La școală nu te duci din cauza atracției sexuale... ci că vrei să înveți de la un profesor cu suflet bun, cu suflet de părinte.

| Danna28 explică (pentru HelpingHands):

E greu sa nu ti se vadă formele cand porti costume cu pantaloni strâmți...

| HelpingHands a răspuns (pentru Danna28):

Pai vezi... Problema e și la ea, e și la copiii. Explică-i că aceștia au minți murdare și că ar putea să nu le mai dea apă la moară îmbrăcându-se cât mai simplu!

| Danna28 explică (pentru HelpingHands):

Pai ce vine are ea? Dacă trebuie sa se imbrace elegant, office.

| Mosotti a răspuns (pentru HelpingHands):

Are voie sa se imbrace cum vrea, nu e problema, eu nu cred ca se imbraca provocator, e frumoasa la figura, la corp si oricum se vede asta.
Si f bine ca are o mama admirata, nu vad de ce sa considere Sara ca e chestie urata sa i se zica ca are o mama buna rau, eu as fi mandru de asta.

| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Chiar e buna mamika ta? da-ne o poza sa vedem si ati spunem si cu ce haine sa se imbrace. Daca e buna rau sa se lase de scoala, sa se apuce de videochat online - castiga in 2 ani cat castiga intr-o viata de profesoara.

| Danna28 explică (pentru REMiXPaLTaLK):

Ai vrea tu fraiere sa ai mama ca a mea.

| REMiXPaLTaLK a răspuns (pentru Danna28):

1.in primul rand nu ti-am vorbit urat in mesaj. > 2. in al doilea rand se pare ca ai nota 2 la educatie de chat si la socializare. 3. si nu in cele din urma se pare ca la capitolul amuzament si o putin fun in mesaje si aici ai nota 2. Se pare ca ai intrunit toate conditii sa te pun in ban - restrictie. - Se you later Aligator... ha ha

| Danna28 explică:

De ce crezi asta? Mi se pare grav ce zici...

| Danna28 explică:

Ce inseamna mult peste nivelul de a sta în fata elevilor? Crezi ca vrea o relație cu vreun coleg?

| Danna28 explică:

Înțeleg cât de cât, pai și ce crezi sa-i spun ce zic alți elevi despre ea? Care este rezolvarea sa nu m.ai zică mie alții ca e buna?

| Danna28 explică:

Pai și de ce vrea sa o vadă colegii ei barbati, daca ea este căsătorită? Aici nu prea înțeleg...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danna28):

Nu te lua dupa qweasz, are o gandire primitiva.

| Danna28 explică (pentru anonim_4396):

Dumneavoastră...ce părere aveți?

| mitzuucom a răspuns:

Da,ai putea sa ii spui, si cred ca va intelege.In mod clar nu este problema la dansa, ci la colegi sau copii, acestia vrand sa iasa in evidenta prin glume proaste.

| Danna28 explică (pentru mitzuucom):

Ce crezi ca o sa zică? Sau ce reacția o sa aibă?