| anonim_4396 a întrebat:

Hei.
Vreau sa mor. Mama nu ma iubeste. Este in Italia si mi-a zis sa mor aici ca sunt drac de copil.
Am luat 18 pastile.
Va rogg spuneti mi ce sa fac. Vreau sa mor

27 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Hei,
Daca nu ai murit inca, afla ca faptul ca mama ta nu te iubeste nu e un motiv serios de sinucidere.
Insa cred ca daca vroiai sa o faci cu adevarat, nu sunai cu trompeta pe TPU. Exista doua feluri de sinucigasi, unii care chiar vor sa o faca, si multi reusesc, si nimeni nu stie pana nu vad rezultatul, si altii care vor doar sa atraga atentia prin asta, nu vor sa o faca, dar in unele cazuri chiar se intampla si e trist pentru cei carora li se intampla. Eu cred ca tu esti una din aceia, si sper ca esti una din aceia care atrag atentia totusi, nu isi sfirsesc stupid viata incercind sa faca acest lucru.
Iar daca chiar vrei sa o faci, nu te inhama cu jucarii de medicamente, ia si tu ceva mai serios. Pentru ca dezamagirea ce vine de pe urma faptului ca nu ai reusit va fi mai mare decat cea care te-a dus la suicid. Ia Fenobarbital, iti trebuie doar cinci pastile ca sa adormi si sa nu te mai trezesti deloc. Din fericire, nu il poti lua din farmacie fara reteta. happy

| relian a răspuns:

Pai daca asa a zis maicata inseamna ca stie ea ce are la casa ei laughing

| SG1995 a răspuns:

Eu când am avut o tentativă de genul am amestecat spirit expirat cu vopsea și sirop vechi, n-am avut nimic doar fecale albastre o perioadă, poate din cauza că doza pe care am băut-o era mică.

| Clorox a răspuns:

Daca voiai sa mori cu adevarat mareai cantitatea laughing

| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

Daca stiam o maream

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Urgent. Am buzele vinete. Ma doare capul si burta. Am luat 12 peridon. 4 nurofen si 2 agocalmin. Sper sa mor. Sa scape de mine.

| Alina4728 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu esti sanatoasa! Lasa prostiile nu gandi asa suna urgent la 112 sau azi la 12 du-te cu bunicii la un spital nu sta asa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru inceput, pentru a activa limba romana apasati tasta 1.

| CdeMetal a răspuns:

Doar 18?

| anonim_4396 explică (pentru CdeMetal):

E prima data.si nu stiam cate sa iau

| DavidoffUser a răspuns:

Din cate am vazut din istoricul tau,e un trend in anturajul tau sa luati pastile cand va suparati.
Pana nu stiu sigur ambele variante nu te cred pe cuvant ca exact asa ti-a zis maica-ta pentru ca mi se pare exagerat,iar voi la varsta asta auziti doar ce vreti si interpretati gresit.
Eu intotdeuna am fost impartial si logic,si sunt si acum. Poti lua cate pastile vrei tu, chiar nu-mi pasa,tara e plina de d-astia care nu sunt siguri pe ei in viata si sunt sigur ca maica-ta n-a plecat de prea mult bine dincolo, tot pentru tine si pentru familie, si poate are dreptate pe undeva ca nu esti cuminte,asa ca baga-ti mintile in cap, fii fata cuminte, du-te la scoala si lasa tu iesirile pe afara noaptea, blugii taiati, tocurile inalte, baietii si pastilele.
Vrei sa ai si tu banii tai, familia ta, un viitor cum se cuvine?
Fii cuminte la scoala, invata, lasa prostiile ca lucrurile se rezolva altfel in viata, nu pe repede-inainte.
O sa crezi acum ca-ti tin morala sau ceva, din contra, faci cum stii ca-i mai bine, asa cum si eu fac pentru mine care nu m-as sinucide nici daca as ramane singur pe planeta.

| anonim_4396 explică (pentru DavidoffUser):

Pai faza e ca nu sunt chiar asa. Nu ma incalt cu tocuri. Nu ies in locuri publice. Este prima abatere la sinucidere. Daca iti puteam lasa poze aici, iti lasam niste ss uri cu conversatia.

| Alina4728 a răspuns (pentru DavidoffUser):

Adevarat spui curect!

| Alina4728 a răspuns (pentru DavidoffUser):

Corect*

| SERIALS a răspuns:

Nu te uita la mama ta, mai bine fa-ti viata ta, o sa cresti si nu vei mai lua legatura cu mami. Nu facea prostii

| AKARA0 a răspuns:

Bai fetita tu ești tâmpită?

| stelyii a răspuns:

Suna la 112. Maine, cand iti revii, vei gandi altfel!

| BroRo01 a răspuns:

Lipeste narile si gura cu scoci, sari de la balcon, taieti vena de la gat, baga furculita in prize. Pastilele is prea plictisitoare. Si daca tot te-ai apucat fa-o pana la capat ca dupa poate zice ca esti si incompetent.

| SG1995 a răspuns (pentru BroRo01):

Sau îți tai gâtlejul e cea mai rapidă metodă, deși puțin dureroasă, adică nu îi pricep pe ăștia care își taie venele, dacă vor să moară de ce nu-și taie gâtul?

| Le0Balen a răspuns:

Mama ta e proasta ca iti zice asta, nu te mai gandi la ea
Suna la 112 si te vei simti mai bine
Mama ta va fi ingrijorata si va veni la tine!

| Alina4728 a răspuns:

Buna! Eu iti zic ca ai facut rau nu ai facut bine ca ai luat 18 pastile poate mori noaptea sau nu te mai trezesti nu e de ras sau de jucat cu pastilele. Mamele isi iubesc copii chiar daca sunt reci cu noi fac asta pentru binele nostru.Ok sa revenim la intrebarea ta cred ca a spus mama ta vorbele astea ca ai suparat-o cu cv sau ai spus cv ce nu ia convenit. As dori s imi spui cati ani ai daca ai 14-16 ani stiu cum e toata lumea e impotriva ta nimeni nu e cu tine nu tine la tine imi pare sincer rau de tine ca cred ca esti un copil educat dar mama ta nu e sanatoasa mental big grin... Tatal tau ce spune nu a spus nimic nu vorbesti cu el prin telefon sau daca e acasa? Eu cu tatal nu exista o zi sa nu vorbesc cu el il sun si in timpul serviciului. Deci imi pare sincer rau pacat de tine. Daca mai vrei ceva sa imi trimiti un mesaj ca sigur o sa raspund pentru tine. Pupici :* :* happy

| anonim_4396 explică (pentru Alina4728):

De educata, sunt, de bunici. Note numai de 10 nu am dar nici mai mici de 6. Faza e ca am crescut fara tata. A patrasit o pe mama cand m-a nascut.
Acum, iau aproape in fiecare zi, pastile (multe)

| Alina4728 a răspuns (pentru anonim_4396):

E pacat de tine daca te iubesc bunicii dc vrei sa te omori? Eu iti zic nu e bine sa iei pastile ca faci dependenta de ele big grin eu luam algolcamin ii spuneam mamei mele ca ma doare maseaua burta capul ca sa imi dea pastile si m-am gandit sa las pastilele ca nu e bine pentru sanatatea mea. Daca faci o minune cine stie poate nu te mai trezesti macar te gandesti cum o sa sufere oameni de langa tine prietena ta matusa, unchi..etc sau BUNICI! sau tatal tau care cred ca te iubeste fara incetare nu numai eu spun sa te sinucizi si ceilalti useri TPU poate intri intr-o depresie si mori naibii stai cumintica ai o viata de trait cand m-am taiat la mana dupa 2 zile regretam ca am facut prostia asta sau cand mama mea era in stare grava la spital luam cate 10 pastile ca sa ma duc cu ea dupa ce sa revenit nu am mai luat. Cred ca iai spus cv ce nu ii convenea sau v-ati certat mai vorbesti cu ea la telefon? Nu e frumos nici din partea ei ca a spus cuvintele astea dar nici din partea ta ca iei pastile. Spune-mi cam ce pastile iei in fiecare zi iei un pumn de pastile? sad sad deci gandeste-te la ccei din jur cum o sa sufere.

| Alina4728 a răspuns:

Mai traiesti fata haai?

| anonim_4396 explică (pentru Alina4728):

Din pacate, inca traiesc. Iau diferite pastile si somnifere. De exemplu iau care 3 de stomac, 3 de altceva pana se fac vreo 10 /15.

| Adyy5 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti proasta.

| anonim_4396 explică (pentru Adyy5):

Sunt proasta pentru ca imi pasa de ea...