| Swetlly122 a întrebat:

Heii TPU! Adolescenții o iau razna! Nu mai suport la școală când văd unele fete atât de rele, de exemplu se iau în clanța cu profesorii uneori mai și țipă la dânșii. De unde atat tupeu pe niște mucoase de a 12a și care sunt și rele și nicidecum prea frumușele ca sa aiba cu ce se lauda? Iar la carte numai zic. Doar eu urasc adolescenții ăștia? Au doar gărgăuni in cap cum ar fi băieți, țigări și chestii de astea. Eu am planuri de viitor doar că din păcate nu fac nimic pentru ele. Cred că eu în viața anterioară am fost un moș comunist și acum m-am reîncarnat in mine, cred că am spus bine că nu prea le am cu exprimarea in reîncarnari

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta e viitorul infractoriilor si al curvelor asa vor ajunge aia

| darrio2007 a răspuns:

Lipsa de educatie isi spune cuvantul.

| Mosotti a răspuns:

Tupeul vine de la faza ca nu au educatie si li se parmite, eu daca eram profu lor, le scoteam la tabla, le dadeam notele meritate si ramaneau corigente ca precis nu invatau, si poate le mai dadeam si una peste gura sa vezi tu cum se potoleau, prea multa indulgenta din partea profilor! Asta este. Ca am voie ca n-am, doar nu las sa fiu calcat in picioare. Daca nu faci ceva pentru planuri inseamna ca nu te atrag acele planuri, nu ai motivatie sa lupti pentru ele, asa ca fa ceva ce simti ca vrei sa faci. Ca daca simti motivatie, automat te vei mobiliza de la sine fara sa vrei. Nu ai fost nici un mos, aia cu reincarnarea e o prostie, nu e drumul tau acele planuri!

| Freya1 a răspuns:

Mai sunt si adolescenti ok, doar ca exista o parte din ei ce strica totual imaginea.
Nu stiu daca ai observat ca acum e la moda buricul afara, bluza sub sani, fundu gol si vorbiti gen "sa moara familia mea"," baaa co..aie" si sunt fete.Cum te astepti sa vorbeasca mai frumos cu niște oameni mai in varsta cand multe sunt, rupte de bete, sparte de droguri si se iau la pumni cu tata.Mie una sincer înafara de cei care se drogheaza, se dau mare cu bmw-ul si is mereu imbracati in guci mi se par mult mai ok baieti la comportament ca muuulte fete din ziua de azi.
Educatia, moda, modelele si stilul de viata sunt cauza.

| Sofer a răspuns:

Cam asa e generatia asta de acum. Nu imi place.

| alina2k18 a răspuns:

La peste 18 ani in clasa a XII a nu mai sunt mucoase. Cred ca exagerezi ca tipa la profesori. Ce treaba ai tu cu ei ca fumeaza si au tupeu? Tu esti olimpica scolii cumvA? I highly doubtwinking

| mudokins78 a răspuns:

Generatia Millenial-asta subteti voi. Ori va plangeti din orice, ori voi aveti dreptate mereu. Si faptul ca fumeaza alea pe la scoala ta, asta nu e o noutate. Si pe timpul lui Ceausescu fumau.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai băga în seama toți ciumpalacii. Tu ai alte principii, altă gândire și nu trebuie să te legi la cap cu treburile altora. Iar dacă nu ești de acord cu colegii tai nu înseamnă că ai gândire comunistă. Din potrivă, pare o gândire matură.

Ți-am mai spus eu ție într-o postare că eu îmi continui scoala la 28 ani. Și eu învăț printre specimene rămase de pe vremea hominizilor. Care mai de care cu aere precum ventilatorul și când am început clasa a VIII-a era în clasa o fată de 16 ani care mereu încerca să atragă atenția, flutura din gene, râdea ca proasta când mă vedea. Apoi nu mă mai băga în seamă când într-o zi i-am zis că, dacă are mâncărici, atunci să meargă la toaletă să se scarpine cu peria de la wc. laughing Înțeleg ca sunt bărbat și să îmi fac treaba de bărbat, dar nici cu toate disperatele. Eu o poreclisem orca. Nu i-am zis asta niciodată, însă era grasă si de acolo se trage și porecla.

În rest mergem la școală să învațăm ceva și mai dă-i dracu de colegi retardați.

| Alexandrionelu a răspuns:

In viata sunt multe cai și nu toate duc spre pieire. Dacă tu ai ales un drum mai lin, nu ii judeca pe cei care au ales cai mai abrupte. Posibil ca unele sa cada în prăpastie, altele poate ca doar au găsit o scurtătura. Timpul va decide care cale a fost cea mai buna.

| Clytia a răspuns:

Nu mai generaliza, că nu sunt toate așa. Și eu sunt a 12-a și nu am îndrăznit niciodată să ridic tonul la un profesor, nu m-am încurcat în vreun anturaj, nu am umblat cu băieții, nu am fumat sau eu mai știu ce...
Dar într-adevăr, sunt multe fete care pun preț pe lucrurile superficiale, din păcate.

| mitzok a răspuns:

Nu cred ca mai sunt mucoase la >18 ani

| AnOnImA4109 a răspuns:

Nu toți adolescenții sunt la fel. Oricum nu ai ce să le faci dacă așa sunt ei. Nici mie nu-mi plac astfel de persoane dar asta e. Fiecare cu figurile lui. laughing))

| Mosotti a răspuns (pentru AnOnImA4109):

Corect ca nu toti sunt asa dar o mare parte, iar aia trebuie pusi la punct, nu de initiator, ci de parinti, profesori, autoritati.