| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU, am o problema... mama si tata s-au certat tare si nu isi mai vorbesc, de ex cand tata i-a paine de la magazin si il vede mama in casa cu paine, merge si ea la magazin, ia paine si zice ca nu mananca din mana tatalui. s-au gandit si la divort... CE SA FAC? ii iubesc mult pe aman2 si nu vreau sa se desparta!

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu le poti spune decit;-Inteleg ca voi va dezapreciati pe zi ce trece dar eu va apreciez pe amindoi tot pe zi ce trece.Ce sa fac?

| mona a răspuns:

Nu se ajunge asa usor la divort, o sa se impace pana la urma, cred ca nu e nici prima si nici ultima cearta in familie

| RaduMD a răspuns:

Oamenii mari sunt de o imaturitate mai ceva decât copiii. Din ceea ce scrii, rezultă că tu eşti cea matură şi ei sunt copii. Este tipic copiilor ceea ce spui. Deşi nu tuturor, ci celor răzgâiaţi. Tu poţi, ca un adevărat om mare, să îi împaci pe aceşti doi părinţi-copii ai tăi. Spune-le să lase copilăriile, că sunt atâtea de făcut. Dacă nu ai să faci aşa, să ştii că eu nu mă mai joc cu tine!

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Pai care era motivul din care s-au certat? Poate pur si simplu nu se mai iubesc ...au mai existat astfel de conflicte. Poate vor reusi sa se impace dar daca nu se va ajunge la un acord, crede-ma e mai bine sa se desparta, sa o ia fiecare pe cai separate decat sa traiasca impreuna in casa in aparenta armonie si de fapt sa se urasca si sa ramana impreuna de dragul tau

| Indestructible a răspuns:

N-ai ce să faci. Lasă-i să-şi rezolve singuri problemele.

| silvipisicutza a răspuns:

Cand nu mai e iubire, nu mai e si gata! Crede-ma, decat sa ramana impreuna si sa ii vezi certandu-se in fiecare zi mai bine lasa apele sa se linisteasca si asteapta pana se vor impaca (pentru ca daca sunt constienti ca e un copil la mijloc sigur vor face un compromis) si nu incerca sa le impui sa ramana impreuna daca ei nu vor ca mi-e ca o sa faci o vizita pe orfelinat. Funda?

| ingerashmyk a răspuns:

Du-te si vorbeste cu parintii ta spune-le ca tu nu vrei ca ei sa divorteze si poate se vor gandi de doua ori inainte sa faca ceva.

| DeeaSecret a răspuns:

Du-te si spune-le fiindca o sa isi dea seama cat de iportanta esti tu pentru ei si se vor mai gandi! Iati inima in dinti si spune-le! Sper ca ti-am fost de ajutor!kiss