| anonim_4396 a întrebat:

Heii, TPU! Am si eu o intrebare. Cum as putea sa il fac pe iubitul meu sa o uite pe fosta lui? El nu imi spune ca nu se mai gandeste la ea, dar eu il simt, iar fosta lui ii trimite mereu mesaje. Ca il iubeste, etc. Ce as putea sa fac sa o poata uita, sau macar sa nu se mai gandeasca la ea (eu chiar il iubesc) Si as vrea si el sa faca la fel. dar, nu prea vad sa ii pese de noi. Dau funda celui mai bun raspuns! Multumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

E simplu.
Trebuie s-o eclipsezi total pe fosta!
Adica sa fii muuuult mai buna cu prietenul tau, in TOATE privintele!
In asa fel, dupa un timp, EL o va respinge pe fosta, sesizand marea diferenta si insistenta care-l va deranja...

| Lare13M a răspuns (pentru Bula):

Multumesc ca ati raspuns! La asta m-am gandit si eu! O sa incerc sa ma comport mult mai ok cu el! Va pup!

| kandaraki a răspuns (pentru Bula):

Complet gresita afirmatia, se vede ca nu te pricepi in relatii ci dai sfaturi de cum decurg lucrurile in telenovele cu happy end.
Daca tipul se gandeste la fosta si inca primeste mesaje si reactioneaza la ele, cat nu s-ar zbate actuala nu o va eclipsa pe fosta, NEVER. Actuala va fi curva in pat, va fi gingasa cu el, per moment lui ii va placea, dar imediat ii va trece si se va gandi la fosta.

10 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Ai ales varianta sa te porti tu mai O.K. cu el... cred ca esti cam a 5-a roata de la caruta. Daca el a facut prostia sa intre intr-o relatie cu cineva doar ca sa o uite pe fosta, tu ar trebui sa te respecti pe tine si sa fii o prioritate nu o optiune. Atunci cand esti o optiune vei avea de suferit. Ce inseamna iubirea? Tu il iubesti spui, si "il vrei" chiar daca el iubeste pe alta. Ideea e ca tu il vrei pe el pentru a-ti fii tie bine, iar asta nu e iubire. Daca iubesti pe cineva cu adevarat ii lasi libertatea de a alege. Asta inseamna sa nu ai o relatie bolnava. Daca el nu este vindecat, cred ca tu nu ar trebui sa fii langa el. Sunt convinsa ca te multumesc toate raspunsurile ce te indeamna sa fii tu mai tare decat fosta, dar straduindu-te prea tare este foarte posibil sa dai gres.

| RAY a răspuns:

Daca baiatul a iubito cu adevarat nu ai ce sa-i faci

| Bondarel99 a răspuns:

Dacă fosta continua sa se mai bage in seama și sa alimenteze relația dintre ei, el nu o sa înceteze sa se mai gândească la ea. Explica-i ca vrei puțin respect din partea lui și sa rupă orice legătura cu ea dacă ea nu încetează cu mesajele, adică schimbatul numărului de telefon, Block pe Facebook...

| Dariusuu a răspuns:

Dacă nu-i pasă de tine apoi întreabă-l la ce folos relaţia asta? Trimite-l 2 săptămâni undeva şi spune-i să vină după ce o uită pe fosta.
Viaţa e prea scurtă ca să stai cu persoane care nu pot să treacă mai departe.

Dacă se gândeşte la ea, de ce e cu tine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa-l in pace. Daca el inca mai tine legatura cu fosta, inseamna ca nu-i pasa de tine.Nu a uitat-o, cu tine sta in ideea ca poate o uita pe ea, adica te foloseste.De ce sa iubesti pe cineva care vezi si tu ca nu e pentru tine si te tradeaza pe fata? In locul tau l-as trimite la ea daca tot atata o cauta si ii pasa de ea.Si i-as zice adio pentru todeauna, pentru ca nu merita sa stai cu cineva care nu e total al tau, si care te tradeaza fara rusine.Succes.

| kandaraki a răspuns:

Esti mica inca si nu intelegi multe lucruri, daca prietenul tau continua sa primeasca mesaje de la fosta si e cu gandul la ea inseamna ca ii pare rau ca s-a despartit si inca se gandeste la ea dar e cu tine doar asa.
cel mai bine, nu o sa iti placa clar, dar trebuie sa te desparti de el, sa se decida baiatul cu cine vrea sa fie!

| AndreiWeisz a răspuns:

Mno nu ca vreau sa fiu nesimtit, dar daca mai vorbeste cu fosta cat timp e cu tine si tu mai si stii si el continua sa faca asta...e posibil sa vrea sa fie cu ea si nu cu tine? Ca sa nu zic inselat ca pareti cam mici pentru asta laughing

| JDBere a răspuns:

Ai putea sa-i sugerezi o pauza intre voi. Daca reactioneaza cum te astepti, adica sa fie indiferent, atunci nu merita chiar daca-l iubesti. Poti trage de sfoara, dar daca nu trage si el din capatul celalalt, o sa cazi. Vei sti ca nu e cel potrivit, iar daca ii pasa si iti cere iertare, propune-i sa inceteze conversatiile cu fosta