| Stephie230 a întrebat:

Heii TPU! Parintii mei se muta in America impruna cu familia.Eu mai am de termina liceul in Romania.Voi ce ziceti sa merg si eu sau sa stau sa termin aici si pe urma sa plec.Sau sa termin acolo. Apropo nu stiu limba(engleza stiu dar nu amestecata cu americana)
Dau funda pentru un raspuns ajutator

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Limba americana nu este cu mult diferita de engleza british. Mai mult la pronuntie, si nici acolo nu e ca si cum nu te-ai descurca cu engleza british.

Ar fi o idee buna sa te duci acolo, te vei integra mai usor. Cu cat esti mai tanar, cu atat te integrezi mai usor.

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

In SUA se vorbeste engleza. Daca nu stii limba nu cred ca e o idee buna sa mergi acolo. Invata limba si apoi poti sa mergi. Daca tot nu esti convinsa, gandeste-te ce viitor ai putea sa ai aici si acolo.

| BiuL a răspuns:

Sfatul meu e sa termini liceul aici.
Ps: nu exista limba americana.

| silvia94 a răspuns:

Buna
Parerea mea este sa mergi acolo, daca parintii tai s-au mutat acolo. Este si mai bine daca nu ai scoala terminata deoarece poti termina in sua si stiu ca este mult mai ok, plus ca vei avea ocazia sa te integrezi acolo daca mergi si la scoala.Gandeste-te f bine la ceea ce iti doresti tu cu adevarat, doar asta conteaza si mai putin parerile celor din jur.

| Stephie230 explică:

Este putin mai diferita de engleza din Regatul Unit si de asta am zis amestecata cu "americana"