| Swetlly122 a întrebat:

Heiii TPU! Idei sfaturi cum as putea sa nu mă mai port așa copilărește..cu atitudinea asta îmi pierd prietenul, va rog!

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi cum erau oamenii pe vremea comunista din filmul liceenii apoi poate reusesti sa te schimbi

| cuvant a răspuns:

E destul de vag ceea ce spui.
Știi ce nu-i place prietenului tău la tine? De acolo poți porni plus sa te dezvolți ca și persoana.
Vezi ce își dorește el, ce îți dorești și tu.
Copilăria nu e ceva rău doar contează unde și când te comporți ca un copil?

| Liviu a răspuns:

Cand s-a hotarat sa te iubeasca, nu s-a gandit ca ...asa esti tu? la dracu, acu feicare ne schimbam pentru ce? probabil ai 16 17 ani, daca erai mai mare, nu puneai intrebarea

| AdelinaC a răspuns:

Caracterul face parte din tine, nu vei reusi decat sa te prefaci ca nu esti asa incercand sa te controlezi, dar in esenta vei ramane aceeasi. Daca el te iubeste, te accepta asa cum esti, daca nu, cauta altul care vrea o fata fix ca tine

| RAY a răspuns:

Cum te comporti?

| Dalmore a răspuns:

Voiam să zic că ești o cauza pierdută, având în vedere ce întrebări cretine pui. Dar ăștia de mai sus cu "nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni" sunt mai praf decât tine. Există speranță, honey, hold on.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Ce rea esti draga poate peste 2 ani nu va mai pune intrebari cretine si nu va mai fi asa copilaroasa e prea dur sa ii spui unei fete care probabil are 13-14 ani ca e o cauza pierduta. poate dinca de la caracal e o cauza pierduta

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Are 18 ani imediat și i s-au dat nenumărate sfaturi în legătură cu comportamentul și relația ei. Păi nu e o cauză pierdută, mai există o speranță. Una mică de tot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Nu am stiut, atunci trebuie sa se mai maturizeze ca ar fi cazul. Unii lucreaza la varsta asta. dar am mai vazut unii utilizitari care pun intrebari cringe care au aceeasi varsta nu e singura happy

| RAY a răspuns (pentru Dalmore):

Zona de confort, ea poate vrea sa se schimbe dar a iesi din zona inseamna lipsa sigurantei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E treaba prietenului tau, nu a noastra sa-ti impuna cum sa te comporti cu el. Dacã iti accepta comportamentul si nu e unul ok, atunci Va potriviti perfect.

| acerr a răspuns:

Lasa l sa se duca
ASATA e firea ta! mai bine copilaroasa decat moracanoasa.nu trebuie sa te schimbi pentru altii, si nici sa dai explicatii, nu e nimeni mai bun., fiecare om are propia valoare, daca te place sa accepte, daca nu adios

| XYZ02 a răspuns:

Intrebarea asta nu isi are rostul.
Nu trebuie sa te schimbi pentru cineva si nici sa schimbi pe cineva pentru tine.

| cosmin1324 a răspuns:

Probleme de viata

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Renunta la orgoliul inutil

| biancaelenatanase a răspuns:

Bună! Nu trebuie să te schimbi pentru NIMENI și NIMIC în lume. Fii tu însuți și simte-te bine in pielea ta. Toți am fost copilăroși cândva.
Dacă nu te mai iubește doar pentru faptul că ești copilăroasă, înseamnă că nu te merita!
Succes!?

| DoarBogdan a răspuns (pentru biancaelenatanase):

Wa wa wa... adica daca cineva are un stil de viata dezordonat, total dezordonat, daunator si nu o sa progreseze deloc (nu zic in cazul de fapta) si ii place asa. Si vine un baietasi sau o fata care incearca sa puna putin suflet acolo, sa ajute, tu recomanzi sa nu se schimbe pentru nimeni si acel "NIMIC" scris cu majuscule?

| Dalmore a răspuns (pentru biancaelenatanase):

"Simte-te bine in pielea ta in timp ce-i faci pe alții să se simtă de rahat că doar despre asta sunt relațiile groh groh" Bun sfat. De fapt, ea nu merita o relație dacă e copilăroasă. Voi sunteți genul de femei care stricați psihic băieți normali și îi lăsați cu traume. Stați dracu departe de oameni în grota voastră și jucati-va cu Barbie daca va e atât de greu sa va purtati ca niște oameni normali. Relațiile nu sunt pentru copii

| anonim_4396 a răspuns (pentru biancaelenatanase):

Buna energie emani, nu o bãga in seama ca are traume saraca laughing

| teresaterezian a răspuns:

Si eu m-am purtat copilareste-rasfata cu fostul... De aceea nici nu a mers relatia. Ce poti sa faci este sa iti impui limita la comportament si sa incerci sa fii si serioasa si matura atunci cand trebuie.

| Bacioiu_Rafael_1997 a răspuns:

Asa esti asta e viata pup pa