| anonim_4396 a întrebat:

Hello.Deci am o problema cu o prietena sa zic asa ma rog nu e neaparat o problema e mai mult o contrazicere nu stiu cum sa explic mai bine.Eu i'am spus astazi ca ceva ciudat se intampla cu mine adica asa simt eu i'am spus ca ma simt nebuna. (nu vreau sa intru prea mult in amanunte).Si dupa ce i'am spus ea mi-a replicat cu niste chestii care mi'e mi se pareau hilare O_O ca te gandesti la adam si eva bla bla bla.Adica nu stiu cum sa zic mi se pareau povesti spuse de femei batrane la tara rolling on the floor.Mai de mult timp imi spunea ca este psihopata si am crezut'o daca fata zice ca e psihopata... atunci e psihopata.Si daca tot am deschis subiectul hai sa o intreb ce inseamna psihopat mai exact.Mi'a raspuns cu: Psihopat e un om care nu este inteles de colectiv.Si eu i'am raspuns nu pentru ca definita e alta.Si dupa mi-a spus ca este schizofrenica si eu i'am spus ca schizofrenia se mosteneste. ( mama mea are schizofrenie).Ea a spus ca tatal ei sufera de asa ceva si a spus ca l-a tratat in spital si eu am spus ca schizofrenia nu este tratabila si dupa mi-a spus ca a platit doctorii si ca i'au dat drumul tatalui ei.Cea ce este foarte adevarat orice se poate platii cu bani.Si am intrebat'o daca tatal ei are job si a spus ca da, mi'e mi se pare foarte greu pentru o persoana schizofrenica sa lucreze si in acelasi timp sa fie angajata la o firma.Ea mi-a replicat tot cu mita.Si eu i'am spus un director totusi e un director nu il poti mituii cu o cafea sunt o multime de oameni care vor sa se angajeze. Dupa a inceput sa se certe cu mine ca eu nu stiu nimic de viata de politie de nebunie de oameni cum se manifesta tot ca ea este matura pe langa mine ca eu sunt copila straight face.Si dupa ea mi-a spus ca nebunia este una si se manifesta in mai multe feluri si eu am spus da este adevarat dar sunt mai multe boli care se clasifica in asta.Ma rog psihologia este grea si mare.Ar mai trebuii sa tin legatura cu ea ma simt ciudat sad adica este o prietena foarte buna imi poate si mi'e spune cineva de ce sufera sau... raspunsuri serioase va rog.

Răspuns Câştigător
| lovemusic90 a răspuns:

Incearca sa uiti de ce s-a intamplat, pana la urma oricine isi apara familia, chiar si prin minciuni. Nu inseamna ca a facut-o intentionat, asta a fost pur si simplu reactia ei pe moment, modul ei de a se apara. Daca tot o consideri o prietena asa de buna, nu trebuie sa o parasesti de la o disputa. Si eu m-am certat de N ori cu cea mai buna prietena a mea, dar tot m-am intors la ea pentru ca ma simt ca ei ii pot spune orice, ca nu ma judeca niciodata, ceea ce cred ca e si in cazul tau. Deci incearca sa o contactezi si sa repari ceea ce s-a intamplat. Daca cu adevarat tine la tine, clar o sa fie de acord sa va impacati. Daca nu, las-o mai moale pentru un moment, si las-o sa se gandeasca la ce vrea. O sa vina inapoi la tine happy
Sper ca te-am ajutat si iti urez muult succes.

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

La inceput, ne-ai spus ceva despre tine. Ca i-ai spus prietenei ca...te simti nebuna. Apoi, ai zis cate ceva despre ea, ca e psihopata, schizofrnica si nu stiu mai cum. V-ati potrivit doua nebune. Scuza-mi exprsia, dar e mai bine sa vorbim deschis. Voi doua nu sunteti un cuplu potrivit. E mult mai bine ca fiecare din voi sa isi caute pe altcineva ca prietena, o fata perfect normala. Stii cum e vorba: Cand un orb calauzeste pe un alt orb, cad amandoi in groapa. Poate suna cam dur ce ti-am spus, dar fa-ti curaj si rupe legaturile cu ea.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Daca avea vreo boala crezi ca mai iesea pe afara fara un insotitor? Un parinte sau o ruda?
Sufera de gura prea bogata.