| GLA a întrebat:

Hello! Gesturi facute pentru o fata pe care o placeti, gesturi mici dar care sa le aprecieze? Ce le plac fetelor (cele nu pe interes) ce idei de gesturi frumoase sa fac cu fata de care imi place? Traditionalul cu un trandafir, o bomboana le stiu dar vreau ceva mai diferit, gesturi care sa o atinga sa vada ca imi place de ea si sa le aprecieze. Voi ce gesturi ati facut?

Răspuns Apreciat de Editori
| poreclaciupercutademica a răspuns:

Iti scriu ce as aprecia eu: rupe-i cate o floricica de pe jos ori de cate ori iesiti, chiar si cele micute, sunt dragute; in timp ce povesteste, priveste-o atent si zambeste-i sincer; asigura-te ca este in siguranta, adica nu o lasa in spate, ori sa mearga pe margine; complimenteaz-o, fa-o sa se simta bine in pielea ei; fii gentil. oricum lucrurile acestea vin de la sine atunci cand placi pe cineva. cel mai important este ca persoana de langa sa aprecieze, in caz contrar, nu ai de ce sa te chinui, poate are alte preferinte. trandafirii, bomboanele si ursuletii de plus sunt prea banali, oricine face asta. important este sa o faci sa se simta bine in preajma ta.

8 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Fi tu insuti si daca te place, te place asa, nu trebuie sa faci ceva deosebit sau nu stiu ce gesturi.
Daca arati bine, te vor place asa cum esti daca te comporti normal ca orice om.
O sa te aprecieze pe tine, tu esti ala apreciat, nu gesturile.

| SilentRain a răspuns:

Nimic nu-i mai simpatic decât un băiat care e atent la ce îți place
Cum a zis și Pants laughing
Îi poți face ceva de mana ta, o brățară sau un inel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Privește-o cu drag, asta sigur n-o să uite. happy
Zâmbește-i... știți cum ne topim după zâmbetele voastre?hee hee
Întreab-o cum se simte...pentru că astfel arăți că îți pasă.

| liliana77any a răspuns:

Buna, sunt fata!
Puteti merge impreuna la un film si o iei de mana si sa te joci cu degetele ei sau sa ii spui ce piele fina are.
Sa ii acoperi ochii cu mainile apoi sa o saruti.
Sa mergi la ea la job pe neanuntate si sa o astepti sa termine.

| MrAM a răspuns:

O femeie va aprecia originalitatea, increderea de sine ( aici nu ma refer la tupeu de mahala), sinceritatea, capacitatea de a lua decizii, independenta financiara/profesionala si stabilitate din punctul asta de vedere. Putin mister si sa-i satisfaci nevoile in general. Restul sunt aberatii. Chiar daca nu o spun, astea sunt in mare parte ceia ce cauta.

| InYourPants a răspuns:

Sa tii minte lucruri marunte despre ea, asta arata ca o asculti cand vorbeste si iti pasa de persoana ei

| yooshi a răspuns:

Respect, don't be sexist/misogynist si sa stii sa comunici.
It's that easy boyz? si poate sa iti amintesti ce ii place yk

| DementuTDi a răspuns:

Sa ii canti o melodie a lui Nicolae Guta