| ClearSky00 a întrebat:

Hello TPU, voua care aplicatie vi se pare cea mai buna pentru abordat fete....Instagram, Facebook, Tinder, Zoosk, Badoo?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Din experienta mea, as zice ca Instagram-ul are cam cea mai mare rata de succes, pe locul doi ar fi tinder, despre celelalte 3, nu pot spune, de Zoosk nu am auzit, Badoo am folosit foarte putin acum cativa ani, cat despre Facebook, nu-l folosesc pentru agatat.

Instagram-ul imi pare cel mai acceptabil deoarece de multe ori, nu trebuie sa fii prieten cu persoana respectiva pentru a-i putea da un mesaj, pentru a-i vedea o postare, daca comparam cu Facebook, si nici match nu trebuie sa ai daca comparam cu Tinder.

Iar, daca pe Instagram ai profil privat, poate reprezenta un avantaj, pana sa-ti dea tipa respectiva follow (Daca iti va da) poti deja sa schimbi cateva vorbe cu ea, si oarecum, fara sa conteze aspectul atat de mult, ci mai mult, va conta ce spui, altfel spus, in loc ca prima impresie sa fie bazata pe seama aspectului, va fi pe ceea ce ii scrii.
Acum desigur e esential sa ai o poza de profil decenta, cu tine.
Nu trebuie sa fie cine stie ce capodopera, deoarece pe Instagram poza de profil o sa fie mica, deci multe din defectele tale pot fi ascunse.

Pe Tinder, conteaza mult pozele, conteaza descrierea, si multe altele.
Altfel spus, am avut sute de compatibilitati cu conturi facute la misto, deoarece eram amuzant, deoarece reuseam sa le starnesc curiozitatea.
Explicatia, e oarecum simpla, pe tinder, fetele se astepta sa dea de 20-30 de tipi zilnic, in calduri, dornici sa le... iar de asta, de multe ori, e o provocare sa treci de convingerile lor, trebuie sa le starnesti, iar daca din poze reiese ca esti un tip singur, in calduri, nu ai sanse.

Si, ca ziceam de poze, ce am observat de curand, valabil atat pe tinder cat si pe Instagram.
Nu conteaza neaparat cat de bine ai iesit tu, ci de cum e facuta poza, de ce mesaj reiese dincolo de poza.
De exemplu:
Daca ai doar selfie-uri, poti fi considerat o persoana singuratica, plictisitoare.
Dar daca ai poze facute de altcineva, incepe sa para ca ai prieteni, esti interesant.
Daca ai poze facute intr-un cadru frumos, le arata persoanelor ca esti o persoana cel putin cat de cat activa, ca-ti place sa vizitezi, sa mergi in diferite locuri, deci, nu esti o persoana monotona cum probabil ar reiesi dintr-o poza tip selfie.
Daca ai poze facute profesional, le arati ca esti o persoana pretentioasa, care stie ce vrea si vorba aia "se repecta".
Din nou, daca ai poze facute in grup, le arata ca esti o persoana sociabila, si interesanta.

De retinut ar fi sa nu ai cine stie ce astepari din prima, si sa nu te dai batut.
De multe ori, trebuie sa inveti cam ce sa spui, cand sa spui, cum sa o spui pentru a avea succes.
Degeaba incerci pe Instagram, daca conversatiile incep cu "Buna, ce faci?".

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Facebook
Instagram
Tinder
Zoosk
Badoo

| sierra1 a răspuns:

Contact direct/nemijlocit maestre

| alina2k18 a răspuns:

Tot TPU e baza laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Cduncfujndf a răspuns:

Tinder sau Instagram.

| Katte a răspuns:

Pai pot fi toate! Mai des ai gasi pe Instagram (e de fite laughing )
Si de asemenea si celelalte, parca mai putin Facebook, adica nu mai e asa la moda *-*
Dar poti gasi si de pe site-urile de gasire de cuplu sau ceva de genul :o
Ei bine daca vrei -18 cred ca gasesti pe insta sau facebook..Incearca tu

NU OBLIG, DAR FUNDA? :*

| Devidd a răspuns:

Tinder laughing) e facut pentru asa ceva