| UuNkNoWManTL a întrebat:

HELP! Parintii mei se cearta mereu si nu suport asta! Tatal meu vine beat acasa aproape saptamanal iar mama mea nu mai vrea sa stea cu el in momente din astea. tata a spus ca se duce sa se omoare eu nu mai pot chiar nu mai pot sper sa nu fie raspunsuri negative

3 răspunsuri:
| Annamaria21 a răspuns:

Eu zic ca mama ta sa se despartă de el, si tatăl meu era un alcoolic, bea in fiecare zi si mi-a terorizat zilele si mie si mamei mele, a murit acum o luna din cauza bauturii, si el ameninta ca se omoara, dar niciodata nu avea tupeul sa o faca pentru ca el zicea ca se omoară numai ca sa ii acorde atentie mami si sa nu il lase, asta cred ca face si tatăl tau, de fapt sunt sigura, ameninta ca se omoară numai ca sa nu il lase mama ta, sfatul meu ar fi sa scăpați de el cât mai repede ca sa nu suferiti mai rau după, si daca o sa promită vreodată ca nu mai bea sa nu il credeti, tata a promis 10 ani in continuu ca nu mai bea dar nu s-a ținut niciodată de cuvant mai mult de o saptamana sau doua, un om care bea o sa bea toata viața, este mai rau decat un drog, sper sa iti fie bine, ai grija de tine doi nu iti nenorocul viitorul stând langa un bețiv