| ralucaralu a întrebat:

Help! Pisica mea a nascut ieri cativa pui (cred ca vreo 4-5)si inca are burta mare. Azi a fost foarte somnoroasa, neobisnuit pentru ea. Imi este teama sa nu fie ceva rau. Puii nu ii mai are langa ea. In orasul meu nu avem veterinar si nu stiu ce sa fac. Imi este teama deoarece are burta destul de mare.Nu nascut toti puii? Daca nu, de ce? Ce sa fac? E normal sa fie asa? A dormit aproape toata ziua. De mancat mananca. Va rog raspundeti repede!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Şi la un medic veterinar de ce nu mergeţi cu ea?
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu este anormal sa ramana cu burta mai mare dupa ce naste! Burta se va retrage in timp. Dupa cate inteleg puii i-ati luat de langa pisica.Se obisnuieste acest lucru, mai ales cand puii sunt nedoriti! Dar exista riscul sa faca febra laptelui, si sa ii coaca tzatzucile.Trebuia sa lasati macar un pui. Faptul ca mananca este un semn bun. Data viitoare mai bine ati steriliza-o!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! daca maninca pisica inseamna ca totul e in regula! nu dispera totul va fi ok.