| Iiiiioana a întrebat:

Help please >repedebig grin<
chiar nu stiu ce sa fac... la scoala profa de geografie ne-a spus ca la vara organizeaza tabara la munte in apuseni la ariesenitongue
suna super tare am auzit ca e fain locul
eu am mai fost cu profa intr-o excursie dar aceasta tinea 2 zile si m-a lasat mama sa merg
so...aceasta este de 7 zile la un hotel de 3 stele din cate am inteles, cu 3 mese incluse, si profa a zis ca daca mergem o sa ne duca la pestera scarisoara si chatterbox...
costa 650 de leitongue
faza e ca o colega merge si va imaginati ca si eu vreau sa merglaughing
dar mama de fiecare data cand o intreb daca ma lasa imi spune ca nu poate sti de acum ce facem la vara dar eu ma gandesc ca in felul acesta niciodata nu o sa pot merge intr-o tabara de vara
sau imi mai raspunde ca: mai vedem ceea ce inseamna poate care rezulta "ma mai gandesc" si deci nu rezolv nimic
cum sa o conving sa ma lase? adica iau note bune si ma straduiesc sa o ascultbig grin
va rog sa ma ajutati cat mai repede
dau fundoilaughing

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Draga mea,fiind mama vad altfel lucrurile. Daca parintii tai au o situatie financiara nesigura,chiar nu stiu daca la vara vor avea acea suma ca sa te trimita in tabara.
Un alt motiv intemeiat este faptul ca nu mai esti in vizorul lor. Banuiesc ca esti inca mica. Toti parintii sunt oripilati de ceea ce se-ntampla cu adolescentii de azi.
Un al treilea motiv ar fi ca are ganduri sa mergeti poate impreuna in concediu.
Adevarul n-am cum sa-l stiu,dar pot sa-ti dau un sfat:
Intreaba-o sincer daca te lasa in excursiesi care ar fi motivele pentru care te refuza. Ii expui toate motivele pe care ti le-am scris si vezi ce spune. Daca esti un copil bun, ascultator si bun la invatatura, ar trebui sa aiba incredere in tine si in profesoara si sa te lase in acea excursie. Spune-ne ce-ai reusit!

4 răspunsuri:
| Needle a răspuns:

Pai incearca sa ii spui asa:
"Ma stradui sa te ascult si sa iau note cat se poate e bune iar tu nu vrei sa ma lasi intr-o tabara micuta-micuta de tot, pana si colega mea merge, VREAU SI EUUUU terog frumospuppy dog eyes" laughing la mine cel putin merge SUCCES! sa imi trimiti o vedere daca o sa pleci in tabara laughing

| Iiiiioana explică:

Sorry de greselitongue
am scris in grabahappy

| Narcysa a răspuns:

Heey si eu merg in aceeasi tabara.Sunt din slatina, tu? Si apropo...pana la urma mergi, te lasa?happyhappy

| diiadiiana014 a răspuns:

Intreab'o direct. Adica : "ma lasi sau nu?". Daca nu iti raspunde... incerca din nou. Pana la urma cedeaza. :d