| Madalina_7571 a întrebat:

Hey. am nevoie de ajutor... Prietenul meu mi-a dat papucii pentru ca i-am marturisit ca m-am sarutat cu un alt baiat cand eram putin beata. Nu vrea sa ne impacam... ce sa fac? nu vreau sa-l pierd crying

17 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Tu cred ca ai fost beata cand i-ai marturisit asa ceva!
Cum ai putut sa-i spui? Nu te va mai vedea niciodata la fel! Nu ai putut sa-ti tii gura?

| Anca a răspuns:

Lasa ce ai facut! Ar fii bine sa regreti ca i-ai spus laughing)

| Psihiatra a răspuns:

Spune`i sincer ca iti pare rau si ca nu vrei sa-l pierzi.Nu insista, pentru ca va fi tentat sa abuzeze de disperarea ta. Cere`i scuze, si explica`i cum s`a intamplat. Daca nu vrea nici cum sa va impacati, trebuie sa renunti la el, din nefericire...

| Psihiatra a răspuns:

Apropo... fara suparare, dar nu`i sta bine unei fete sa fie bata.Lasa-i pe baieti sa se ocupe de asta. E treaba lorwinking

| YourDailyApple a răspuns:

Esti si o fata serioasa inseamna...
Voi fetele va plangeti ca baietii sunt fustangii si nu va convine nici macar cand ne uitam dupa cate una, dar voi aveti pretentii sa va iertam cand ne inselati.

| Crisu a răspuns:

Nu e bine ce ai facut tu, dar nici ce a facut el.Ar trebuie sa fie fericit pe de-o parte ca i-ai marturisit, dar si suparat pentru ca ai facut acest lucru.Las-l o perioada, si o sa vezi ca o sa vrea sa va impacati.

| Crisyy a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, sa-i explici ce s-a intamplat, dar incearca sa nu fii prea insistenta.

| BrD a răspuns:

Lasa'l un timp (maxim o saptamana) fara sa il bagi in seama. O sa vezi ca va lua el legatura cu tine.

| error1234 a răspuns:

FOARTE BINE FACE.pai asa se face?:fata beata se saruta cu un alt baiat la o petrecere? eu te faceam de ras inn cercul tau de prieteni/prietene. E URAT CE AI AFCUT.si scuzele nu's de ajuns!

| DeeaPustoaica a răspuns:

Scuza-ma, dar dupa ce ca i-ai spus se mai si supara?! Ar trebui sa fie mandru de tine ca nu ascunzi asemenea lucruri de el.

| Struţ_7924 a răspuns:

Lasa-i niste timp sa se gandeasca, POATE trece cu vederea - daca o face, e o sansa mare pe care ti-o da, nu o irosi! Daca nu... asuma-ti consecintele pentru ce ai facut si data viitoare procedeaza altfel.
@DeeaPustoaica - da, e de toata stima @Madalina, iar prietenul suparat o arde aiurea... rolling eyes

| babydolldeea a răspuns:

Ai rabdare lasa-l sa se linisteasca o vreme acum este foarte nervos nu il stresa lasa-l sa se linisteasca vreo 3 zile dar mentine prietenia cu el daca poti pe urma cand o sa va intelegeti mai bine spune-i ca ai gresit nu ai vrut a fost o prostie si roagal sa te ierte de data asta, repet nu il stresa mai rau il enervezi si mai rau o sa se certe cu tine mentine prietenia cu el si cereti mii de scuze si ai grija sa nu se mai repede daca e gelos din fire s-ar putea sa nu te mai ierte

| Madalina_7571 explică:

Am uitat sa specific ca e o relatie la distanta, si a fost prima data cand l-am inselat. nu eram beata, bausem doar putina vodka, nimic mai mult. dar cum nu sunt obisnuita cu alcoolul, m-a prins repede. regret enorm ceea ce i-am facut.:-

| Madalina_7571 explică:

E prea influenta de mama lui... si de asta refuza sa ma ierte. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii dai p.a.ca sa nu-l pierzi.de fapt asta si vrea.totu-i o tactica din partea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarul este ca mai accepti la un om citeva lucruri cum a acceptat el la tine; Sa fii curva, alcoolica dar si proasta incit sa-i spui? E prea mult crede-ma.

| ygeo a răspuns:

Incearca sa ii dovedesti ca il iubesti si ca te-ai lasat dusa de val cand ai facut greseala aia...si daca te iubeste se intoarce el singur la tine. sper sa va impacati.stiu cat e de raw sa fii certata cu persoana iubita.