| Us_Mari_1997 a întrebat:

Hey am o întrebare dacă mami și tati sunt desparțiți legitimi eu sunt recunoscut ca fiind copilul lor și tati și-a găsit pe altcineva și dânsa mai are o fată din altă căsnicie când o crăpa tati eu am dreptu depin la avere țin să menționez că trăiește în concubinaj

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca tatal tau nu se va recasatori si vei fi singurul copil al lui atunci vei mosteni intreaga sa avere.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Cand o crăpa"? Frumos limbaj! Daca eram taica-tu nu-ti lăsam nici cârpa cu care sterg gresia prin baie. Esti jalnic!

| Us_Mari_1997 explică (pentru darrio2007):

Vorbesc cum vreau. Noroc că nu ești taică.miu

| darrio2007 a răspuns (pentru Us_Mari_1997):

Asa e.Norocul tau.

| sabin89 a răspuns:

Iar cand vei crapa si tu averea va trece la copiii tai. Dar tu mai ai de trait mult. Craparea (sau crapatu' (nu stiu exact cum se zice) are loc pe la optzeci de ani, de obicei.

| miolina a răspuns:

Cati ani ai? Esti elev? Termina-ti scoala, te angajezi si sa vezi valoarea banului cat e de greu sa-l castigi, in inferioritate. Tu, daca te gandesti ca tatal tau sa moara rapid, iti vei consuma rapid averea si apoi vei fi obligat sa traiesti cu un salar mic care sa nu-ti convina. Chiar vrei sa te imbolnavesti psihic si apoi fizic? Si cine te va ingriji ca si bolnav? Viata ta depinde cum hotarasti si cum o vei trai.

| relian a răspuns:

Ar fi bine sa intrebi un avocat,s-ar putea ca atunci cand taicatu crapa, in caz ca nu lasa mostenire scrisa, o parte sa-i revina si lui mata aia vitrega, sau s-ar putea si mai rau, inainte ca tactu sa crape sa treaca toata averea pe numele concubinei si tu sa o iei in freza cum se spune. Unde mai pui daca nu lasa nimic scris apare si maicata aia naturala si o sa ia si ea partea, asta daca na luat nimic cand au div.Nu stiu zic si eu, dar cel mai bine e sa consulti un avocat.Dar nu te grabi ca tactu nu carapa cand vor lupii, si ai grija ce doresti cuiva sa nu crapi tu inaintea altora.laughing laughing

| popa07ady a răspuns:

Numai in momentul cand iti va face acte pe numele tau... pana atunci nu ai nici un drept asupra averii.