| porcarumadalina a întrebat:

Hey,am o întrebare la fete.
Ma mut in alt oraș si vreau sa stau la un prieten(doar prieten)in chirie, pentru ca nu avem bani ca sa inchiriez ceva.
Cum sa ii spun tatalui meu,ca sa înțeleagă si el ca nu fac nimic rău, ca voi sta la un prieten pe care si el il cunoaște, am 18 ani.
Voi cum ați procedat sau cum ați proceda ca sa iasă frumos?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti majora, atunci ai dreptul sa decizi tu cum sa procedezi.
Daca nu-i place tatalui tau, atunci poate sa-ti plateasca chirie in alta parte, chiar la vila sau la hotel de 5 stele.

| Freya1 a răspuns:

Păi de ce vrei sa te muți?

| Andreeush a răspuns:

De ce te-ai muta în alt oraș dacă nu ai bani?
Ar trebui să cauți altă soluție, eventual ai putea să îți cauți o colegă de apartament și ți-ar fi mai ușor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Andreeush):

De regula cand nu ai bani te muti in alt oras ca sa faci bani...

| Andreeush a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Și e destul de normal să te muți la un băiat nu?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Andreeush):

Te muti unde vezi cu ochii.

| Panamax a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu inevitabilul se va produce.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexxiax98 a răspuns:

Ar trebui sa faci ceva sa-i arati ca esti de incredere. Sau sa faca prietenul tau ceva ca sa-i demonstreze ca e de incredere.
Desi in fiica lui ar fi trebuit sa aiba. Trebuie sa-l intelegi si pe el, isi face griji deoarece te iubeste.
Sunt sigura ca daca vorbiti, rezolvati. Intalnitiva toti.